חדשות

ד”ר נליה קרביץ ז”ל היא הנפטרת החמישית מקורונה מבית האבות משען

חדשות4 באפריל 2020    דקה אחת
0

בכך עלה מספר הנפטרים מבית האבות משען לחמישה דיירים

ד”ר נליה קרביץ ז”ל היא הנפטרת החמישית מקורונה מבית האבות משען
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

ד”ר נליה קרביץ, בת 89 שסבלה ממחלת לב כרונית, מתה היום (שבת) לאחר שנדבקה בקורונה. היא הועברה למרכז הגריאטרי נאות התיכון ביפו בהוראת משרד הבריאות ביום רביעי שעבר, ומשם לבית החולים איכילוב. קרביץ, ניצולת שואה, עלתה לארץ בשנת 1973 ועבדה כרופאה בבית החולים סורוקה עד שפרשה לגמלאות. בני משפחתה אמרו היום כי התנגדו להעברתה למוסד ביפו ודרשו לאשפזה, אך לדבריהם נמסר להם כי “אין אופציה אחרת”.

קרביץ, אם לשניים וסבתא לארבעה נכדים, שהתה בשנים האחרונות במחלקה הסיעודית במשען בבאר שבע. בני משפחתה נפרדו ממנה בשיחת טלפון. “השמענו לה את הנכדים ואמרנו לה שאנחנו אוהבים אותה, סיפר בנה, מיכה. הדיירת מצטרפת לארבעה דיירים נוספים ממשען שמתו אף הם מהנגיף, בהם דיירת נוספת היום, בת 67 עם ריבוי מחלות רקע קשות. בכך עלה מספר הנפטרים שהגיעו מבית האבות משען לחמישה.

מנכ”ל רשת משען , עמרי כהן דורש הערב מראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב במתן מענה לכלל הדיירים בבתי הדיור המוגן ברחבי ישראל. “אני זועק הערב את זעקת הקשישים ובתי הדיור המוגן ברחבי ישראל”, אמר כהן. רשת משען מנהלת 9 בתי דיור מוגן ברחבי הארץ בהם חוסים אלפי דיירים. מצב הדיירים בבתי הדיור המוגן הוא דקה לפני בני ברק. יש לעשות הכל על מנת שבתי הדיור המוגן לא יהפכו לגרסה קשה יותר של בני ברק. כשם שהיה נכון ומוצדק להעביר לידי צה”ל את הטיפול בבני ברק, כך מתחייב כעת להעביר לידי פיקוד העורף את הטיפול בבתי הדיור המוגן או לכל הפחות לסייע להם.

כתבות נוספות בחדשות

0

דו”ח חניה של 100 שקלים קפץ ל1800...

דוח נציב תלונות הציבור 2019 התפרסם השבוע עם כמה נתונים מעניינים

חדשות3 ביולי 2020    3 דקות
0

שמעון בוקר למען שדה התעופה הבינלאומי בנבטים

סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בבירת הנגב גייס רבים מראשי מפלגת השלטון באזור למען פרויקט הענק החשוב, וקורא להם להיאבק בכוונה של "כוחות אדירים, כולל שרים חשובים בסיעתנו", כהגדרתו, לטרפוד המיזם

חדשות3 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה