חדשות

ד”ר נליה קרביץ ז”ל היא הנפטרת החמישית מקורונה מבית האבות משען

חדשות4 באפריל 2020    דקה אחת
0

בכך עלה מספר הנפטרים מבית האבות משען לחמישה דיירים

ד”ר נליה קרביץ ז”ל היא הנפטרת החמישית מקורונה מבית האבות משען
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

ד”ר נליה קרביץ, בת 89 שסבלה ממחלת לב כרונית, מתה היום (שבת) לאחר שנדבקה בקורונה. היא הועברה למרכז הגריאטרי נאות התיכון ביפו בהוראת משרד הבריאות ביום רביעי שעבר, ומשם לבית החולים איכילוב. קרביץ, ניצולת שואה, עלתה לארץ בשנת 1973 ועבדה כרופאה בבית החולים סורוקה עד שפרשה לגמלאות. בני משפחתה אמרו היום כי התנגדו להעברתה למוסד ביפו ודרשו לאשפזה, אך לדבריהם נמסר להם כי “אין אופציה אחרת”.

קרביץ, אם לשניים וסבתא לארבעה נכדים, שהתה בשנים האחרונות במחלקה הסיעודית במשען בבאר שבע. בני משפחתה נפרדו ממנה בשיחת טלפון. “השמענו לה את הנכדים ואמרנו לה שאנחנו אוהבים אותה, סיפר בנה, מיכה. הדיירת מצטרפת לארבעה דיירים נוספים ממשען שמתו אף הם מהנגיף, בהם דיירת נוספת היום, בת 67 עם ריבוי מחלות רקע קשות. בכך עלה מספר הנפטרים שהגיעו מבית האבות משען לחמישה.

מנכ”ל רשת משען , עמרי כהן דורש הערב מראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב במתן מענה לכלל הדיירים בבתי הדיור המוגן ברחבי ישראל. “אני זועק הערב את זעקת הקשישים ובתי הדיור המוגן ברחבי ישראל”, אמר כהן. רשת משען מנהלת 9 בתי דיור מוגן ברחבי הארץ בהם חוסים אלפי דיירים. מצב הדיירים בבתי הדיור המוגן הוא דקה לפני בני ברק. יש לעשות הכל על מנת שבתי הדיור המוגן לא יהפכו לגרסה קשה יותר של בני ברק. כשם שהיה נכון ומוצדק להעביר לידי צה”ל את הטיפול בבני ברק, כך מתחייב כעת להעביר לידי פיקוד העורף את הטיפול בבתי הדיור המוגן או לכל הפחות לסייע להם.

כתבות נוספות בחדשות

0

מגדל החיות של דנה

מה עושה גננת שנמצאת בשבתון ובסגר? ממציאה משחק

חדשות26 בינואר 2021    דקה אחת
0

יו”ר דירקטוריון כללית סייר במוקדי החיסונים של...

יו"ר הכללית, האלוף יוחנן לוקר, ביקר היום בשני מוקדי החיסונים הגדולים בבאר שבע

חדשות26 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה