חדשות

‘מה נשמע’?

חדשות2 באפריל 2020    דקה אחת
0

בעזרת מיזם חדש של עיריית באר שבע וחברת כיוונים שומרים על קשר עם האזרחים הוותיקים

‘מה נשמע’?
שומרים על קשר. צילום: באדיבות עיריית באר שבע

בני 65 + ? הרימו את הטלפון. בימים אלו מתנדבי מטה הקהילה שהקימה עיריית באר שבע באמצעות חברת “כיוונים” ואגף הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם מערך מתנדבים מהגדולים בישראל יוצר קשר עם עשרות אלפי האזרחים הוותיקים בני 65 ומעלה בבאר שבע, על מנת לשאול לשלומם, להסביר להם על המלצות משרד הבריאות לפיהן עליהם להימנע ככל הניתן מיציאה מהבית וכן לבדוק באם יש להם קשר קבוע עם בני משפחה הדואגים להם וכיצד ביכולתם לסייע.

כזכור, מטה הקהילה שהקימה העירייה מתאם את המענה לצרכי התושבים באמצעות ובסיוע עובדי עירייה וארגוני מתנדבים. מדובר במערך סיוע לתושבים המתווך בין הכוחות החברתיים/המתנדבים לבין התושבים לצורך תמיכה קהילתית ושמירה על החוסן החברתי. מאות מתנדבים מציעים סיוע לתושבים המעוניינים בתחומי חיים שונים.

במקביל אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיר פועל בשיתוף עם עמותות וארגונים רבים , על מנת לתת את מלוא המענה לצרכים השונים של תושבי באר שבע. בין היתר באמצעות סיוע בקניות ושינוע מזון, בהפגת הבדידות, חלוקת תרופות לחולים כרוניים, חלוקת מזון לנזקקים, הפעלת הילדים של עובדי המרכז הרפואי סורוקה ובמגוון פרויקטים ומיזמים נוספים ככל שיידרש לרווחת הציבור.

כמו כן, נמשך פרויקט “מלב אל לב” למען אוכלוסיית הקשישים, הבודדים והמשפחות המיוחדות בעיר, פרויקט המשלב יוזמה ייחודית ושיתוף פעולה בין אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית באר שבע, בני נוער בעיר, מרכז הסטארט אפ ואגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון. באמצעות היוזמה המיוחדת חוברים המתנדבים אל אוכלוסיית הקשישים בעיר ומסייעים להם מרחוק באמצעות שיחות ווירטואליות לצורך קשרים חברתיים, תמיכה רגשית ונפשית והכוונה מקצועית.

אגף הרווחה והשירותים החברתיים יחד עם חברת “כיוונים” והגורמים המקצועיים הרלוונטיים פועלים וימשיכו לפעול ולסייע ככל שנדרש לתמיכה וחיזוק החוסן האישי והקהילתי.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה