חדשות

מבצע סבתא

חדשות30 במרץ 2020    2 דקות
0

בעיריית ערד מפעילים מיזם מיוחד עבור אוכלוסיית הגיל השלישי בעיר עם עשרות מתנדבים המסייעים בשינוע מוצרי מזון ותמיכה

מבצע סבתא
צילום: באדיבות עיריית ערד

מאז פרוץ משבר הקורונה והידיעה שבני הגיל ה-3 נמצאים בקבוצות סיכון, הוחלט בעיריית ערד להפעיל מיזם מיוחד עבור אוכלוסיית הגיל השלישי בעיר. במסגרת המיזם “מבצע סבתא”, עשרות מתנדבים מסייעים בשינוע מוצרי מזון ותמיכה לאוכלוסייה זו, באמצעות אפליקציה שפותחה במיוחד לניהול המערך תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.

“מבצע סבתא” הינו מיזם המנוהל על ידי המחלקה לשירותים חברתיים של עיריית ערד בעזרת קהילת בני עקיבא והרוח הקהילתית של ערד. על הפעלת המיזם ושינוע מוצרי המזון לביתם של בני הגיל ה-3, מנצחים מתנדבים רבים שרואים בימים אלו הזדמנות חשובה לעזור לאוכלוסיית המבוגרים, על מנת שלא יצאו מביתם ויסכנו את בריאותם.

לטובת המיזם ולאור ההנחיות והמגבלות של משרד הבריאות, הקצתה העירייה מרכז רישום והעמסה סטרילי, שבו חלוקת האוכל והמוצרים השונים מתבצעת באמצעות אפליקציית משלוחים שנבנתה במיוחד, ובעיקר בסיועם של עשרות תושבים שהתגייסו עם רכביהם, מסכותיהם וכפפותיהם לחלק את המזון והציוד הנדרש, שלוש פעמים בשבוע. אודות למיזם, כבר השבוע קיבלו 300 קשישים המוכרים לרווחה מנות אוכל יומיות ישירות לביתם.

על המערך הלוגיסטי והתפקוד בשטח הופקד חננאל מיחידת ההתנדבות בעירייה, ששיתף בייחודיות וביעילות של המיזם: ” מאחר וההנחיות של משרד הבריאות מאוד ברורות ואין בכוונתנו לסכן את ציבור המתנדבים, עיריית ערד הקצתה מתחם חלוקה סטרילי. למעשה, הנהגים המתנדבים לא צריכים לצאת מהרכב, התנועה במתחם מותרת רק לבעלי תפקיד שיש להם וסט זוהר. דרך החלון הנהגים מקבלים כפפות וממשיכים לעמדת הרישום, שם ממתין להם מתנדב עם טבלט שמזין את פרטיהם, ותוך 4 שניות הנהג מקבל לנייד הודעה עם פרטי המגורים שאליהם הוא צריך לספק את המשלוח ומפת הרחובות. לאחר מכן, הנהג מתקדם עוד 10 מטר לתחנת ההעמסה, שם מכניסים לו את המשלוח לתא מטען, והנהג יוצא לדרך”.

האפליקציה שפותחה במיוחד עבור מיזם זה, מסייעת לאחראים להיות בבקרה ושליטה על החבילות שנשלחות וכן לדעת בזמן אמת אם היו בעיות בעת החלוקה. דרך האפליקציה מנהל מבצע החלוקה יכול לקבל דיווחים מהמתנדבים שנמצאים בשטח ולהתעדכן במצב חלוקת המשלוחים.

ראש העיר ערד, ניסן בן חמו: “מבצע סבתא הינו דוגמא לקהילה והערבות ההדדית  בערד ורוח הנתינה השוררת בארץ. כבר למעלה משבוע שיחידות המתנדבים של העיר יחד עם עשרות תושבים פועלים לסיוע ותמיכה באוכלוסיות מיוחדות וקשישות. לטובת הפעילות הקמנו  מרכז לוגיסטי סטרילי בהתאם להנחיות משרד הבריאות.  מחמם את הלב לראות את המסירות של כל המתנדבים והשותפים לפרויקט. אנו עושים מאמצים רבים כדי שאף אחד לא ירגיש בודד בתקופה זו והכי חשוב דואגים שהם ישמרו על בריאותם”.

 

 

 

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות

0

שתי דירות בב”ש נסגרו בחשד ששימשו לביצוע...

המשטרה סגרה את הדירות בחשד ששימשו לביצוע מעשי זנות

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת
0

נציגה דרומית במועצת התלמידים והנוער הארצית

יובל גודקר שעולה לכיתה יב' במקיף רבין בבאר שבע, נבחרה לסגניות יושב ראש מועצת התלמידים והנוער

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה