חדשות

“אחרי המשבר מחירי הדיור יעלו”

חדשות25 במרץ 2020    2 דקות
0

כך אומר אלי אביסרור, יו"ר ארגון קבלני הנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ

“אחרי המשבר מחירי הדיור יעלו”
אלי אביסרור. צילום: יח"צ

לדברי אביסרור, ענף הבנייה מושפע מאוד מאפקט הקורונה:  “תקורות הבנייה צפויות להתייקר, יש קושי באספקת ציוד עבודה באתרי הבנייה שכן, סין הייתה הספק העיקרי, אין מספיק כוח אדם ואין שיווק קרקעות. כל אלו ביחד צפויים להוביל לעלייה במחירי הדיור בישראל.

עד ערב המשבר, הייתה אוירה טובה והיו המון מכירות בענף, מאז משבר וירוס הקורונה, אנשים פחות מתעניינים. הם לא מגיעים למשרדי המכירה ופחות מתעניינים בקניית דירות. לאור המצב, קבלנים רבים עברו לערוצי און-ליין, מקדמים תהליכי שיווק ומכירה דרך האינטרנט. לצערי זה עדיין מתקדם לאט, במיוחד לאור העובדה שאין אפשרות להגיע ולראות את הדירות. המצב החדש מחייב יצירתיות ושימוש בכלים מתקדמים כמו סיורים וירטואליים בדירות ומעבר לערוצים טכנולוגיים נוספים.

באשר להמשך הבנייה בימי המשבר הסביר אביסרור כי כל אתרי הבנייה ממשיכים לעבוד וזאת לאחר שהממשלה החליטה להכיר בענף הבנייה כענף חיוני: “הממשלה קיבלה החלטה חשובה, הפסקת פעילות הענף הייתה עלולה להוביל להפסד במשק  של 4.5 מיליארד  שקל בחודש. ליזמים וקבלנים בענף יש התחייבויות אשראי מהבנקים בהיקפים של 100 מיליארד שקלים, מה שעלול להוביל להפסדי ענק עבור המערכת הבנקאית בישראל. לאחר חישוב כלל הסיכונים וההשפעות שלהם על המשק, נענתה הממשלה לדרישות שלנו והכריזה על ענף הבנייה כענף חיוני למשק. כמובן שהפעילות באתרי הבנייה נעשית בהתאם להנחיות משרד הבריאות. ראשית כל פועלי הבניין, בעלי אישור כניסה לארץ ייכנסו לצורכי עבודה, אך לא יוכלו לחזור לשטחים עד תום משבר הקורונה. עבור הקבלנים בנגב, מדובר במערך לוגיסטי  שלם. כדי לצלוח ולאפשר חזרה לעבודה מהירה, הקמנו במשרדי ארגון הקבלנים בנגב, חמ”ל שנועד לסייע לכל הקבלנים באזור. הוצאנו קולות קוראים למלונות באזור שילינו את הפועלים. גם אתרי הלינה מחויבים לעמוד בתנאי משרד הבריאות. למשל הגבלת מספר אנשים בחדר, מרחקים וכדומה. זו מציאות חדשה ומשתנה משעה לשעה, יש שינויים בתקנות ובהנחיות כל כמה שעות.  צוותי ההנהלה של הארגון פועלים כל העת כדי לנגיש את המידע לקבלנים ולאפשר להם פעילות שקטה עם מינימום פגיעה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

‘קונים מקומי’ – הקניון הווירטואלי העירוני הראשון

פלטפורמה חדשה תספק מתחם הקניות אונליין בו ירוכזו מגוון עסקים בעיר ויקודם על ידי העירייה לכלל תושבי העיר.

חדשות21 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

עוד לפני הסגר: אלה מסלולי חולי קורונה...

מסעדות, סופרים ומרכזי קניות. מסלולי חולי קורונה חדשים

חדשות21 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה