חדשות

נתפסו “על חם”

חדשות11 במרץ 2020    דקה אחת
0

צוות "המשטרה הירוקה" של המשרד להגנת הסביבה תפס משאית המשליכה פסולת בניין בשטח פתוח בנתיבות. מנהל העבודה, נהג המשאית ובעליה נחקרו באזהרה

נתפסו “על חם”
השלכת פסולת פיראטית. המשאית שנתפסה | צילום: באדיבות המשרד להגנת הסביבה

אנשי “המשטרה הירוקה” של המשרד להגנת הסביבה תיעדו באחרונה משאית כשהיא פורקת פסולת בניין בשטח פתוח בנתיבות שלא כחוק.

ל”שבע” נמסר, שצוותי האכיפה עיכבו לחקירה מספר מעורבים, בהם מנהל העבודה, נהג המשאית ובעליה, ותפסו את המשאית, שנגררה לאחסנה. החשודים שנלקחו לחקירה מוכרים ל”משטרה הירוקה”; רק בשנה האחרונה, תפס המשרד 2 משאיות תחת בעלותם בפעילות השלכת פסולת לא חוקית, ואף התנהל מולם הליך הסרת מפגע סביבתי משמעותי ב-2019 בשטח חקלאי במועצה האזורית חוף אשקלון.

המשרד להגנת הסביבה יפעיל את סמכויותיו לפי חוק לפינוי הפסולת, ולהחזרת המצב לקדמותו. בהתאם לממצאים שיעלו מחקירת “המשטרה הירוקה”, יוחלט על אופן המשך הטיפול בתיק, לרבות הגשת כתב אישום פלילי. תפיסת הכלים שבאמצעותם בוצעו העבירות הסביבתיות מהווה את אחד הכלים להגברת הציות הסביבתי ומניעת הישנות העבירות.

המשרד נלחם בתופעות ההשלכות הפיראטיות של פסולת בניין בשטחים פתוחים, ואף העביר בקריאה ראשונה בכנסת חוק שנועד להסדיר את הנושא. עם תחילת עבודתה של הכנסת ה-23, ימשיך המשרד להגנת הסביבה לקדם חוק חשוב זה. המשרד ימשיך ויפעל למיצוי הדין עם עבריינות סביבתית.

כתבות נוספות בחדשות

0

דו”ח חניה של 100 שקלים קפץ ל1800...

דוח נציב תלונות הציבור 2019 התפרסם השבוע עם כמה נתונים מעניינים

חדשות3 ביולי 2020    3 דקות
0

שמעון בוקר למען שדה התעופה הבינלאומי בנבטים

סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בבירת הנגב גייס רבים מראשי מפלגת השלטון באזור למען פרויקט הענק החשוב, וקורא להם להיאבק בכוונה של "כוחות אדירים, כולל שרים חשובים בסיעתנו", כהגדרתו, לטרפוד המיזם

חדשות3 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה