חדשות

זוגיות של הצלת חיים

חדשות25 בפברואר 2020    2 דקות
0

יאיר אבלסון מתנדב כבר 5 שנים ב"איחוד הצלה" בבאר שבע. לפני כ-5 חודשים הצטרפה אליו רעייתו ענת

זוגיות של הצלת חיים
"ככה כל אחד יכול לתמוך בשני". בני הזוג אבלסון | צילום: אדיר נחמני

לכבוד יום המשפחה, הכירו את בני הזוג ענת ויאיר אבלסון מבאר שבע. הם נשואים כבר יותר מ-17 שנה. בחצי השנה האחרונה, שגרת חייהם נקטעת עם דיווחים ממכשיר הקשר המגיעים אליהם במסגרת התנדבותם ב”איחוד הצלה”.

ל”שבע” נמסר, שענת (43) עובדת כמזכירה במשרד עורכי דין בבירת הנגב, וסיימה לפני 5 חודשים קורס חובשים ב”איחוד הצלה”. את הרצון שלה להתנדב בארגון היא קיבלה בעקבות בעלה יאיר, חובש מתנדב כבר במשך 5 שנים. “נמאס לי שהוא יוצא לבד כל הזמן”, אומרת ענת בהומור.

הם מתגוררים בשכונת “רמות הרכס” בעיר, ויש להם 3 ילדים שהתרגלו לראות את ההורים שלהם יוצאים באמצע ארוחה משפחתית, כדי לטפל במקרי חירום. “הבית כבר נהיה ממש סביב זה, והם התרגלו לראות איך פתאום ההורים שלהם נעלמים להם”, מספרת ענת. מור הבת הגדולה (16) כבר רוצה להיות חובשת, ובאחרונה כבר החלה בלימודי קורס מע”ר (מגיש עזרה ראשונה). יאיר (43), אב המשפחה ותושב באר שבע מלידה, החל את דרכו כחובש ב”איחוד הצלה”. לאחר ששמע מחברו לעבודה על קורס שנפתח בסביבתו, יאיר הצטרף לקורס, עבר הכשרה רפואית, וסיים אותו בהצלחה.

אבלסון מבין את הצורך הגדול בעוד אנשי רפואה שיהיו זמינים להגיע לכל מי שזקוק לכך; “אנחנו קבוצה של חובשים וחובשות בעיר שמגיעים בהתנדבות ובמהירות לכל חולה או נזקק”, הוא אומר. “אני מוזנק בכל יום למקרים, ואני בהחלט רואה שהמענה לקריאות חירום בבאר שבע השתפר”.

ענת מספרת שמאז שסיימה את קורס החובשים, הזוגיות שלהם השתלבה יחד עם ההתנדבות; “יאיר נותן לי המון טיפים איך לטפל נכון יותר. כמשתלמת, אני לא יוצאת לכל אירוע, אך כשיוצא לי להיות בזירה, אני רואה את יאיר עושה את הטיפול הנכון והמדויק, ואני לומדת ממנו המון”.

היא בוחרת לשתף מקרה מיוחד בו יצא לה דווקא לתמוך בבעלה: “לפני כמה שבועות, יאיר הוזעק לטפל בילד שנפל מגובה עם פגיעת ראש. כשהוא חזר הביתה, יאיר לא יה רגוע. הוא כל הזמן אמר לי שהוא רוצה לדעת מה מצבו של הילד. הרגעתי אותו, ואמרתי לו שהכול יהיה בסדר, ושהוא לא צריך לדאוג, ושלא ישאיר את המקרה הזה בראש שלו. אני זוכרת שהוא אמר לי: ‘את צודקת’. אז, הבנתי את המעלה שבני הזוג מצילים חיים יחד; ככה כל אחד יכול לתמוך בשני”.

כתבות נוספות בחדשות

0

דו”ח חניה של 100 שקלים קפץ ל1800...

דוח נציב תלונות הציבור 2019 התפרסם השבוע עם כמה נתונים מעניינים

חדשות3 ביולי 2020    3 דקות
0

שמעון בוקר למען שדה התעופה הבינלאומי בנבטים

סגן ראש עיריית באר שבע ויו"ר מועצת סניף "הליכוד" בבירת הנגב גייס רבים מראשי מפלגת השלטון באזור למען פרויקט הענק החשוב, וקורא להם להיאבק בכוונה של "כוחות אדירים, כולל שרים חשובים בסיעתנו", כהגדרתו, לטרפוד המיזם

חדשות3 ביולי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה