חדשות

מגשימי חלומות

חדשות24 בפברואר 2020    דקה אחת
0

עובד עיריית באר שבע המתנדב ב"איחוד הצלה" דאג לממש את משאלתו של נער תושב העיר הסובל מעיכוב התפתחותי חמור

מגשימי חלומות
"העיניים שלו מאושרות". רפאל עם המתנדבים באמבולנס | צילום: דוברות "איחוד הצלה"

חלומו של רפאל גברילוב (17) מבאר שבע התגשם בידי מתנדבי “איחוד הצלה”.

ל”שבע” נמסר, רפאל נולד פג במשקל נמוך, וכתוצאה מכך הוא סובל עד היום מעיכוב התפתותי חמור. בשנים האחרונות, החל להתעניין בכלי רכב חירום שונים. רפאל רצה להיות בתוך אמבולנס במציאות. תרצה אימו, ביקשה מאוד להגשים את חלומו. “יש לי מכר בעבודה שלי בעיריית באר שבע, בשם אדיר נחמני, שהוא גם חובש בכיר ב’איחוד הצלה'”, משחזרת תרצה. “סיפרתי לו על הרצון של רפאל להיכנס ולראות אמבולנס, ומשם הכל התגלגל הלאה”. נחמני ששמע על המקרה, לא בזבז זמן, והחליט להגשים לרפאל את החלום.

באחרונה, יצאו נחמני וחבריו לצוות עם אמבולנס מאובזר בכל הציוד הרפואי אל ביתו של רפאל; “לקחתי את חבריי שמואל טוויל ואשר אוחנה, 2 מתנדבים שלנו בבאר שבע” מספר נחמני. “עלינו על אמבולנס, ויחד נסענו לביתו בהפתעה גמורה”.

כשהגיעו לביתו, רפאל המופתע לא עמד בהתרגשות. נחמני והמתנדבים העלו אותו לתוך האמבולנס, הלבישו לו את הווסט הכתום המשמש את החובשים, והציגו לרפאל את המכשור הרפואי הקיים באמבולנס. “הצגנו לו את מכשיר הדפיברילטור”, מוסיף נחמני. “הראינו לו את אופן תפעול המכשיר, והסברנו לו שזה מכשיר שאיתו מצילים חיים במקרה של אירוע לבבי. בנוסף, הצגתי לו את הציוד הרפואי באמבולנס. ראיתי איך הוא נרגש ומתלהב לראות את זה. אני שמח שהגשמנו לו את החלום”.

תרצה עדיין מתרגשת מאז המפגש: “אין לי מלים לתאר כמה רפאל שמח; ראיתי איך העיניים שלו מאושרות. זה החלום שלו כבר במשך כמה שנים. הוא יושב וצופה בסרטונים של אמבולנסים ואופנועים של ‘איחוד הצלה’ ברשת, וכל כך רצה לראות את זה פעם אחת מבפנים. אני מודה לכל המתנדבים שבאו ושימחו אותו, והגשימו לו את המשאלה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

משרד הבריאות נגד רופאה מסורוקה ש”עודדה” הימנעות...

במשרד הבריאות בוחנים את התנהלותה של פרופ' רותי שאקו לוי בעקבות פוסט שפרסמה אתמול . סורוקה : הבהירה שלא הייתה לה כל כוונה לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להנחיות משרד הבריאות, ואף התנצלה על כך

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת
0

משטרת ישראל סיימה את חקירת אירוע פגע...

נעצר חשוד שמואשם בהפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה