חדשות

חוגר לא מספיק?

חדשות18 בפברואר 2020    2 דקות
0

לבקשת חבר הנהלת עיריית באר שבע שמעון טובול, תשקול הנהלת העירייה להסתפק בצילום תעודת חוגר של בן משפחה חייל של מבקשי הטבות בארנונה במקום לדרוש אישור רשמי מצה"ל

חוגר לא מספיק?
שמעון טובול. "זה לוקח לפחות 3 חודשים" | צילום ארכיון: פרטי

ביוזמת יו”ר סיעת “גשר” במועצת עיריית באר שבע שמעון טובול, תבדוק הנהלת העירייה אפשרות להסתפק בצילום תעודת חוגר של בן משפחה חייל לצורך קבלת הטבות ארנונה, זאת במקום אישור שירות מצה”ל. בישיבתה האחרונה של הנהלת העיר אמר טובול, שהורים לחיילים המתגוררים עימם נדרשים כיום להביא את האישור הצבאי, ולרוב לא מצליחים החיילים הבנים לקבל את המסמך במהירות, דבר המקשה מאוד על ההורים בקבלת ההטבות. לתעודת חוגר יש תוקף, וכמו כל תעודה מזהה אחרת, ביקש יו”ר הסיעה שהיא תוכל להיות המסמך המעיד על השירות הצבאי של החייל בן המשפחה, מבלי להטריח את החיילים והוריהם בהוצאת מסמך שקשה מאוד להשיגו.

לדברי טובול, “חיילי צה”ל, כשהם מגיעים לבוא ולהשיג הנחה, אז הם מתבקשים להביא אישור בכתב מהבסיס או ממש”קית ת”ש או מקצינת שלישות. בדרך כלל, חייל צעיר כשאימא שלו אומרת לו את זה, הוא מגיע לבסיס, הוא פוגש את החבר’ה, הוא לא זוכר ולא מעניין אותו בכלל (אני מדבר על סדירניקים). עד שהאימא מגיעה חזרה עוד הפעם, כדי לבוא ולהגיש את המסמך, לוקח שבועות, ואז הם נגררים לכל מיני חובות וכל מיני אכיפות. יש לחייל חוגר, ובחוגר יש תעודת פג תוקף”.

והוא הוסיף: “היום, כשאין קצין העיר, אז יש קצינת שלישות, יש מש”קית ת”ש, יש את כל הדברים שהם יכולים להביא או דרך האינטרנט, זה לוקח לפחות 3 חודשים, מניסיון”. מנכ”לית העירייה אבישג אבטובי ציינה, ששירות קבלת האישור באינטרנט עולה 69 שקלים…

לבסוף, סיכם ראש הרשות רוביק דנילוביץ’: “אנחנו לא רואים בתושבים שלנו ככאלה שבאים לרמות את המערכת. תמיד יהיו יוצאים מן הכלל, אבל זה באמת אנשים שוליים. אני בטוח שאנשים לא יעשו את זה בשביל לרמות את המערכת. אם אפשר להקל ולבדל את זה כמו שיש בתעודות אחרות שאפשר לראות את התאריך, זאת אמרת אם זה כתוב בחוגר, אז באמת, וזה יכול להקל על המשפחות, מבחינתי זה בסדר גמור, באמת. אז, תעשו את הבדיקה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות
0

חשש בבית החולים סורוקה מהעלייה במספר הנדבקים...

19 מאושפזים במחלקה לקורונה בבית החולים סורוקה

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה