חדשות

יישוב בדואי חדש יקום מדרום לנבטים

חדשות18 בפברואר 2020    דקה אחת
0

כך גילה בפגישה אסטרטגית במועצת בני שמעון סמנכ"ל תכנון ברשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב גלעד אטקס

יישוב בדואי חדש יקום מדרום לנבטים
"מעניינים אותנו גם היישובים שלנו". הפגישה בבני שמעון | צילום: מועצה אזורית בני שמעון

ישיבה עם גלעד אטקס (סמנכ”ל תכנון ברשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב) התקיימה באחרונה במשרדי מהנדס מועצת בני שמעון ולדימיר פיצ’קר, זאת בנוכחות ניר זמיר (ראש המועצה האזורית) ובכירי המועצה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

ל”שבע” נמסר, שבמהלך הדיון סקר אטקס את התוכניות של הרשויות הבדואיות השוכנות בתחומי המועצה האזורית ובסמוך לה: רהט, לקיה, תל שבע וטראבין. אותן מקדמת הרשות לפיתוח התיישבות הבדואים, והוסיף שבעתיד יקום יישוב חדש מדרום לנבטים וכביש 25, שנועד להסדיר את ההתיישבות הקיימת במקום.

זמיר: “הסדרת התיישבות הבדואים היא אינטרס של בני שמעון ושל הבדואים כאחד; הסדרת המצב תשנה באופן דרמטי את מצבם מכל הבחינות בתחומי הדיור, התחבורה, פינוי הפסולת והאשפה ועוד, אבל הסדרה אמיתית צריכה להיעשות לפי הצרכים האמיתיים של הבדואים ותוך מעורבות של היישובים שלנו, ולא על גבם. גם היישובים שלנו רוצים לגדול ולהתפתח, ושיתוף הפעולה חשוב לכולם. מעניין אותנו מה קורה עם הבדואים, אבל מעניינים אותנו גם היישובים שלנו. זהו אינטרס של כולנו להגיע להבנות ולהסכמות. בנוסף לכך, יש לבחון את פוטנציאל מימוש השטחים הקיימים בתחומי היישובים, לפני שמפתחים אזורים מרוחקים יותר”.

כתבות נוספות בחדשות

0

המאבק הצליח. אמ”ן עובר לנגב

הבוקר אישרו במשרד הביטחון כי שר הביטחון הנחה לקדם את העברת קריית המודיעין לנגב

חדשות2 ביולי 2020    3 דקות
0

הייתם במקומות הבאים? אולי אתם צריכים להיכנס...

פורסמו מסלולים חדשים לחולי קורונה בבאר שבע

חדשות2 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה