חדשות

יישוב בדואי חדש יקום מדרום לנבטים

חדשות18 בפברואר 2020    דקה אחת
0

כך גילה בפגישה אסטרטגית במועצת בני שמעון סמנכ"ל תכנון ברשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב גלעד אטקס

יישוב בדואי חדש יקום מדרום לנבטים
"מעניינים אותנו גם היישובים שלנו". הפגישה בבני שמעון | צילום: מועצה אזורית בני שמעון

ישיבה עם גלעד אטקס (סמנכ”ל תכנון ברשות לפיתוח התיישבות הבדואים בנגב) התקיימה באחרונה במשרדי מהנדס מועצת בני שמעון ולדימיר פיצ’קר, זאת בנוכחות ניר זמיר (ראש המועצה האזורית) ובכירי המועצה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

ל”שבע” נמסר, שבמהלך הדיון סקר אטקס את התוכניות של הרשויות הבדואיות השוכנות בתחומי המועצה האזורית ובסמוך לה: רהט, לקיה, תל שבע וטראבין. אותן מקדמת הרשות לפיתוח התיישבות הבדואים, והוסיף שבעתיד יקום יישוב חדש מדרום לנבטים וכביש 25, שנועד להסדיר את ההתיישבות הקיימת במקום.

זמיר: “הסדרת התיישבות הבדואים היא אינטרס של בני שמעון ושל הבדואים כאחד; הסדרת המצב תשנה באופן דרמטי את מצבם מכל הבחינות בתחומי הדיור, התחבורה, פינוי הפסולת והאשפה ועוד, אבל הסדרה אמיתית צריכה להיעשות לפי הצרכים האמיתיים של הבדואים ותוך מעורבות של היישובים שלנו, ולא על גבם. גם היישובים שלנו רוצים לגדול ולהתפתח, ושיתוף הפעולה חשוב לכולם. מעניין אותנו מה קורה עם הבדואים, אבל מעניינים אותנו גם היישובים שלנו. זהו אינטרס של כולנו להגיע להבנות ולהסכמות. בנוסף לכך, יש לבחון את פוטנציאל מימוש השטחים הקיימים בתחומי היישובים, לפני שמפתחים אזורים מרוחקים יותר”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מגדל החיות של דנה

מה עושה גננת שנמצאת בשבתון ובסגר? ממציאה משחק

חדשות26 בינואר 2021    דקה אחת
0

יו”ר דירקטוריון כללית סייר במוקדי החיסונים של...

יו"ר הכללית, האלוף יוחנן לוקר, ביקר היום בשני מוקדי החיסונים הגדולים בבאר שבע

חדשות26 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה