חדשות

הערעור התקבל: הורשע הקטין שהפיץ סרטון מין

חדשות13 בפברואר 2020    דקה אחת
0

הנאשם שהיה בן 17 כשפרסם סרטון המתעד ללא הסכמתה בחורה שקיימה עימו יחסי מין, ובבית המשפט השלום בבאר שבע הוחלט שלא להרשיעו, למרות הודאתו בביצוע המעשים

הערעור התקבל: הורשע הקטין שהפיץ סרטון מין
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

בית המשפט המחוזי לנוער בבאר שבע קיבל באחרונה את ערעור הפרקליטות, והרשיע קטין בן 17 בביצוע עבירות של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות, לפי “חוק הסרטונים”.

ל”שבע” נמסר, שהמורשע שהיה בן 17 בעת שעשה את העבירות, הסריט בחורה כשהיא מקיימת עימו יחסי מין, ללא הסכמתה, ובהמשך הפיץ את הסרטון ברשת ל-2 חבריו. הנאשם הודה בביצוע המעשים, אך בית המשפט השלום לנוער בבירת הנגב קיבל את המלצת שירות המבחן, והחליט שלא להרשיע את הקטין, והטיל עליו עונש של של”צ (שעות לתועלת הציבור) ותשלום פיצוי בסך 10,000 שקלים למתלוננת.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, במסגרתו ביקשה להרשיע את הנאשם בביצוע העבירות של הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות, זאת בשל הצורך להרתיע אותו ובני נוער אחרים מהפצת סרטונים דומים, שכן לטענת המדינה, מדובר בתופעה שפשטה כ”אש בשדה קוצים”, וצריכה תשומות מגוונות, כדי להתמודד עימה. המחוזי קיבל, כאמור, את ערעור הפרקליטות במלואו, והרשיע את הנאשם בעבירות של הטרדה מינית והתנכלות ופגיעה בפרטיות.

השופטת רויטל יפה-כץ ציינה בפסק הדין, שבשל ריבוי פרשות מצערות וקשות של פגיעה מינית של קטינים בקטינים אחרים גם באמצעות רשתות האינטרנט, כאשר גילם של מבצעי העבירות הולך ופוחת והמעשים הולכים ומסלימים, גוברים השיקולים של מדיניות ענישה מרתיעה על פני שיקולים אישיים.

את המדינה ייצגו בהליך הערעור עוה”ד תהילה גלנטה וגיורא חזן, ובבית המשפט השלום טופל התיק בידי עוה”ד דפי דניאלי, ענבל חיים, מירית נוימן והילה קדוש מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).

כתבות נוספות בחדשות

0

שתי דירות בב”ש נסגרו בחשד ששימשו לביצוע...

המשטרה סגרה את הדירות בחשד ששימשו לביצוע מעשי זנות

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת
0

נציגה דרומית במועצת התלמידים והנוער הארצית

יובל גודקר שעולה לכיתה יב' במקיף רבין בבאר שבע, נבחרה לסגניות יושב ראש מועצת התלמידים והנוער

חדשות16 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה