חדשות

ט”ו בשבט הודי במועדון הקריקט

חדשות12 בפברואר 2020    דקה אחת
0

לראשונה התקיימו ברחבי הארץ עשרות אירועי מַלִידָה - החגיגה המסורתית של יוצאי הודו בישראל. בבאר שבע הטקס התקיים במועדון הקריקט

ט”ו בשבט הודי במועדון הקריקט
צילום: פרטי

הערב היה חלק מ-70 אירועי מלידה שנערכו ברחבי הארץ והעולם.

מדובר בפרויקט של קבוצת הדור החדש, קבוצה של צעירים וצעירות בני העדה ההודית בישראל, ששמה לה למטרה לקדם ולהנגיש לכלל הציבור בישראל את המנהגים והערכים של קהילת בני ישראל. קהילת זו הגיעה ברובה מאיזור מהאראשטרה והיא הקבוצה הגדולה ביותר של העולים מהודו לישראל.

לטקס המלידה בט”ו בשבט יש משמעויות מיוחדות. על פי מסורת בני הקהילה, אבות הקהילה הגיעו להודו בספינה בשנת 175 לפני הספירה בט”ו בשבט. הספינה טבעה אל מול חופי הודו. שבעה גברים ושבע נשים ניצלו מן האסון. לאחר הצלתם, התגלה לפני חברי הקהילה אליהו הנביא שהבטיח להם שצאצאיהם עוד יחזרו לארץ ישראל. לזכר מאורע זה נוהגים בני הקהילה לקיים את טקס המלידה בכל שנה בט”ו בשבט.

“הטקס השנה נערך בהתנדבות, כשכל משפחה הביאה את המגש שלה וכיבוד”, סיפרו משתתפי המלידה. “שחר טלקר ניהל את הטקס והתפילה, כשבנוסף נתרמו לאירוע חנוך סטמקר מהודו הקטנה, שהביא מגשים של בטטה וורה ובאג׳ה ובני מכוכב תבלינים שהביא לנו חטיפים הודים. תודה גדולה מגיעה למועדון הקריקט בבאר שבע שנרתם לפרוייקט חשוב זה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות
0

חשש בבית החולים סורוקה מהעלייה במספר הנדבקים...

19 מאושפזים במחלקה לקורונה בבית החולים סורוקה

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה