חדשות

ללא מילים: דוברות רוסית ודוברות ערבית יצרו קשר מיוחד

חדשות11 בפברואר 2020    דקה אחת
0

תלמידות בית ספר בדואי באל סייד אירחו ניצולות שואה ובנות הדור השני מ"עמך" באר שבע. היה מקסים

ללא מילים: דוברות רוסית ודוברות ערבית יצרו קשר מיוחד
עם מלים מעטות בלבד. המפגש באל סייד | צילום: מיה קרוב

בית הספר “אורט אלסייד” אירח באחרונה, לרגל מיזם “המילה הטובה”, המתקיים ברשת “אורט” זו השנה השנייה, 20 ניצולות שואה ובנות הדור השני למפגש היכרות ושיח מיוחד במינו.

ל”שבע” נמסר, שהניצולות ובנות הדור השני הגיעו למרכז הרב תחומי המשמש את נשות אלסייד למטרות שונות: בשעות הבוקר כמרכז יום לקשישות, ובשעות אחר הצהריים כמרכז פעילויות לבני נוער. במפגש השתתפו 7 תלמידות י’ וי”א מבית הספר, שחלקן הגיעו לארגון “עמך” בבאר שבע. הנערות יחד עם הצוות החינוכי של “אורט אלסייד” ורכזת המרכז יזמו פעילות מיוחדת ליצירת קשר בינ-תרבותי ובינ-דורי לעידוד שיח משותף, מכבד ומעצים וקירוב לבבות בין כל גוני החברה בישראל.

חברות “עמך” הוזמנו לארוחת בוקר מפנקת ועשירה, שכללה אוכל מסורתי בדואי, והשתתפו בפעילות היכרות ממנה הוקסמו, שבמסגרתה ישבו הנשים היהודיות והבדואיות ב-2 מעגלים, והוזמנו לנסות להכיר זו את זו. הבדואיות מדברות מלים מועטות בלבד בעברית ובין חברות “עמך” היו גם דוברות רוסית שכמעט לא מדברות עברית, וכך נוצר מפגש בינ-תרבותי מעניין; ניתן היה לראות כיצד לעתים עם מלים מעטות בלבד הצליחו הנשים והנערות לחוש קירבה זו לזו, ולייצר אינטימיות גם מבלי לדבר את השפה באופן מלא. הנשים שאלו זו את זו על ילדים, משפחה, פעילות במרכז ועוד. עם תום הפעילות, קיבלו האורחות הסבר על הלבוש הבדואי המסורתי, וזכו לראות טקס הכנת קפה בדואי במקום. לבסוף, חתמו כולן על אמנה בעד קידום המעורבות והשותפות ההדדית בין העמי .

ומארגנות האירוע סיכמו: “זה היה יום מרגש וביקור מיוחד במינו; כל חברות ‘עמך’ שהשתתפו בסיור, נהנו מאוד, ושמחו על ההזדמנות לבקר ביישוב בדואי, ולהכיר נשים בנות גילן מתרבות אחרת. הן ביקשו להמשיך לקדם את הקשר בין העמים ובין ‘עמך’ לבית הספר ולמרכז הרב תחומי”.

כתבות נוספות בחדשות

0

יוזמה חדשה בחינוך בערד

החל משנת הלימודים הבאה כל תלמידי היסודיים בערד ילמדו את נושאי הליבה בחמישה ימים בשבוע  וביום שישי התלמידים יהיו רשאים לבחור לימודי העשרה בין קורסים, מסלולי לימוד או במוסד חינוכי כלשהו ברחבי העיר.

חדשות14 ביוני 2021    דקה אחת
0

שריפה בגן ילדים בבאר שבע

שריפה פרצה מוקדם יותר בגן ילדים ויצו, ברחוב היקב בבאר שבע. אחת מאנשי הצוות נפגעה קל

חדשות10 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה