חדשות

כנס ייחודי לאימהות בבאר שבע

חדשות10 בפברואר 2020    דקה אחת
0

תורה, גיל ההתבגרות ומה שביניהם מבית היוצר של "בית מוריה"

כנס ייחודי לאימהות בבאר שבע
"הצלחה אדירה". הכנס של העמותה בבאר שבע | צילום: "בית מוריה"

אירוע “יפה כלבנה” נערך באחרונה בעמותת “בית מוריה” בבאר שבע.

ל”שבע” נמסר, שלכנס הגיעו עשרות נשים, במטרה ללמוד על אינטימיות, קדושה והתפתחות האישה. באירוע למדו המשתתפות בין היתר על גיל ההתבגרות וכיצד לעסוק עם בנותיהן בדימוי ושינויים בגוף האישה ברוח התורה ובחיבור למקורות. במהלך חייהן, עוברות נשים התפתחויות רבות, הכוללות שינויים הורמונליים, גופניים ואישיים. התפתחויות אלה דורשות לעתים התייחסות מיוחדת גם מצד האישה עצמה, אך גם מצד האם. הכנס של “בית מוריה” בא לתת מענה בדיוק לסוגיות אלה. בשונה מאירועים רגילים בנושא, כנס “יפה כלבנה” לנשים בכל הגילים, סיפק תשובות ברוח התורה, ההלכה והמקורות.

את האירוע פתח הרב שמעון כהן (ראש מוסדות עמותת “בית מוריה”), בשיחה על חשיבות החינוך בגיל ההתבגרות. לאחר מכן, נאמה הרבנית עידית איצקוביץ על עירור רגשות אצל הילדים בדור של גאולה. גם בת שבע שוב (מיילדת מירושלים שאימצה תינוק הסובל מתסמונת נדירה שננטש בבית החולים), השתתפה בכנס, וסיפרה על תהליך ההתפתחות שעוברות נערות בגיל ההתבגרות ועל החיבור לרוח היהודית. את האירוע סגרה איילת ורנר (ממייסדות פרויקט “יפה כלבנה” ליצירת דור חדש של אימהות).

כרמית מזוז (מנהלת מרכז “קישורים להעצמת המשפחה” ב”בית מוריה”), שיזמה את הכנס בבירת הנגב: “מטרת האירוע הייתה להציג לאימהות ולנשים כיצד לתווך את עניין דימוי הגוף לפי רוח התורה והמקורות. בתחילת הערב, שמעו הנשים הרצאות מעוררות השראה בנושא הכנסת קדושה בין בני המשפחה, ובחלק השני על ההתפתחות הנשית וכיצד לחנך בגיל זה ברוח התורה. הכנס היה הצלחה אדירה, והנשים יצאו מחוזקות עם כלים אמיתיים לבית. אני מודה לעמותה ולמיזם ‘יפה כלבנה’ על שיתוף הפעולה המוצלח”.

כתבות נוספות בחדשות

0

התינוקות החדשים של תשפ״א בסורוקה

93 לידות במרכז סבן למיילדות בסורוקה במהלך ימי החג

חדשות20 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

הומופוביה בערב החג

דגלי גאווה נתלשו מאחד הבתים של חברי הקהילה בבאר שבע

חדשות19 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה