חדשות

בן 61 ופדופיל ברשת

חדשות2 בפברואר 2020    3 דקות
0

בעקבות קבלת ערעור פרקליטות מחוז דרום, קבע בית המשפט המחוזי בבאר שבע שטל דה לוין ייאסר לשנה בכלא

בן 61 ופדופיל ברשת
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

מאסר של שנה על מורשע בפדופיליה ברשת: פרקליטות המדינה הודיעה היום |(ראשון), שבהמשך להודעת דוברות בתי המשפט, קיבל בית המשפט המחוזי בבאר שבע את עמדת הפרקליטות, והטיל עונש מאסר בפועל של 12 חודשים על הנאשם טל דה לוין מקריית מוצקין, שהורשע בעבירות פדופיליה ברשת.

במסגרת המאבק המשולב של רשויות האכיפה נגד עבירות מין המבוצעות במרחב האינטרנטי, הוגשו בשנתיים האחרונות בידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי), כ-47 כתבי אישום נגד נאשמים מכל רחבי הארץ, שביצעו עבירות מין ברשת האינטרנט, כאשר יצרו קשר עם סוכנת משטרתית שהציגה את עצמה כקטינה בת 13 שנה. חלק מהנאשמים הורשעו ונידונו. בעניינם של נאשמים, שנידונו לעבודות שירות ו/או של”צ (שעות לתועלת הציבור), הגישה הפרקליטות הודעות ערעור לבית המשפט המחוזי. במסגרת הערעורים, ביקשה פרקליטות המדינה להחמיר בעונשם של הנאשמים, ועתרה להטלת עונשי מאסר בפועל עליהם, שכן לטענת הפרקליטות, עונש של עבודות שירות ו/או של”צ עלול להעביר מסר שגוי וסלחני בקרב נאשמים פוטנציאליים, האורבים ותרים אחרי קטינים ברשתות לצורך סיפוק תאוותיהם המיניות.

דה לוין (כבן 61!) הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע 2 עבירות של ניסיון למעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 ו-2 עבירות של ניסיון להטרדה מינית של קטינה מתחת לאותו גיל. לפי כתב האישום המתוקן, פנה הנאשם במספר הזדמנויות, בשיח מיני, לסוכנת שהתחזתה לקטינה בת 13, כשהיא שבה וציינה בפניו שהיא אכן בת 13, וכן שלח לה במספר הזדמנויות תמונות מיניות. בית המשפט השלום בבירת הנגב השית על דה לוין עונש של 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס.

הן בטיעונים לעונש והן במסגרת הערעור, ציינה הפרקליטות שיש להטיל על הנאשם עונש שהולם את חומרת המעשים ופוטנציאל הנזק במציאות המודרנית, שהנגישה את אמצעי התקשורת האלקטרוניים והרשתות החברתיות, המאפשרים שיח פתוח עם קטינים, שכן מדובר בעבירות מאוד קלות לביצוע וקשות לאיתור. בהודעת הערעור נטען, שלאור המאבק הארצי של משטרת ישראל, הפרקליטות ומשרד החינוך, הקמת המטה הלאומי להגנה על הילדים ברשת ופתיחת מוקד 105, במטרה למגר את התופעה, גם על בתי המשפט להעביר מסר חד משמעי ומרתיע בעניין זה.

המחוזי בבאר שבע (הרכב בראשות השופטת רויטל יפה-כ”ץ, שכלל את השופטות גילת שלו וגאולה לוין) קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות, והטיל על הנאשם דה לוי מאסר בפועל של 12 חודשים. בית המשפט קבע, שלא זו בלבד שאין לראות בעובדה שהעבירות בוצעו במרחב הווירטואלי בלבד נסיבה מקלה, אלא שיש לראות בכך שיקול לחומרה. בפסק הדין נכתב, ש”אומנם, בחלק גדול מהמקרים, נותרות העבירות ב’מרחב הווירטואלי’, וחלק גדול מהעבריינים אינם חותרים למגע ב’עולם האמיתי’, ונותרים מוגנים לכאורה מאחורי האנונימיות שמאפשר האינטרנט, ורחוקים מבעד למסך המחשב, כאילו יש במרחק ובהיעדר המגע הפיזי הישיר, כדי להרחיק אותם, להגן על עצמם, לנקות אותם מהמעשים החמורים שהם מבצעים בחסות הרשת, ולהותיר אותם ‘אנשים נורמטיביים’, לפחות בעיני עצמם; וכאילו בצד השני של המסך נמצאת דמות שאינה בשר ודם, שאין לה שם, אין לה משפחה, אין לה אישיות, והיא לא יכולה להיפגע. ואולם, הסכנות האורבות לקטינים ברשת, הפגיעות הנפשיות שנגרמות להם כתוצאה מביצוע עבירות מין חמורות בהם, תוך חדירה באמצעים פשוטים ביותר למרחב הפרטי שלהם, בתוככי ביתם מבצרם, תוך ניצול גילם, תמימותם והמורכבות הסוערת המאפיינת ממילא את גיל ההתבגרות, הן לא וירטואליות כלל”.

אגב, בבית המשפט השלום מנוהלים התיקים באמצעות עו”ד לאונורה מונטיליו-סגל. את הודעת הערעור הכינה עו”ד תהילה גלנטה, ובערעור הופיע עו”ד גיורא חזן. הפרשה נחקרה בידי יחידת הונאה דרום במשטרת ישראל.

כתבות נוספות בחדשות

0

החל מהיום, מתחם היבדק וסע בבאר שבע...

בעקבות העליה במספר הנדבקים בימים האחרונים, המתחם ייפתח מחדש ברחבת השוק הבדואי

חדשות30 במאי 2020    דקה אחת
0

לראשונה- כפר סטודנטיאלי גאה יקום בבאר שבע

הכפר יחזק את הקהילה הגאה בפריפריה תוך חיבור לקהילה המקומית בעיר

חדשות30 במאי 2020    2 דקות

כתיבת תגובה