חדשות

עובדי “כיל” בדואים למען קהילתם

חדשות27 בינואר 2020    דקה אחת
0

מתנדבים של החברה העבירו לבני משפחות ילדים המאושפזים ב"סורוקה" נהלים שונים למניעת תאונות ביתיות

עובדי “כיל” בדואים למען קהילתם
למען הילדים. המתנדבים ב"סורוקה" | צילום: באדיבות "כיל"

עובדי “כיל” מהחברה הבדואית הגיעו באחרונה להתנדב בבית החולים “סורוקה”, עם נציגי “אג’יק – מכון הנגב”, ארגון “בטרם” לבטיחות ילדים ו”מתן משקיעים בקהילה”. ל”שבע” נמסר, שכל המתנדבים הסתובבו במחלקת הילדים, וביצעו הדרכות בטיחות לילדים ולמשפחות המאושפזים בבית החולים, זאת כחלק מתהליך השינוי וההסברה למניעת תאונות ביתיות שמובילים הארגונים יחדיו.

מחקרים רבים מראים שרוב התאונות בבית במעורבות ילדים מתרחשות במגזר הבדואי. כך לדוגמה עולה שהסיכון של ילד בדואי למות בתאונה גבוה פי 19 מהסיכון של ילד יהודי. לכן, במסגרת תוכנית של חברת “כיל”, “אג’יק – מכון הנגב” ו”בטרם” לצמצום מספר התאונות בקרב הבדואים, הגיעו כאמור ל”סורוקה” מתנדבים עובדי “כיל” מהחברה הבדואית, עברו בין המחלקות השונות, נפגשו עם ההורים ומשפחות המטופלים, וסיפרו להם על התוכנית. לאחר שעברו איתם על נהלי בטיחות, כללים וטיפים לשמירה נגד מפגעים בשטח הבית והחצר, חילקו המתנדבים להורים עלוני מידע בערבית המציעים שיטות פשוטות להגנה ובטיחות על הילדים וגם הפתעות למאושפזים הצעירים.

ארז קמה (מנהל קשרי קהילה ב”כיל”): “כמעסיק הגדול בנגב, רואה ‘כיל’ את עצמה כשותפה של הקהילות השונות באזור, ובתוכן הקהילה הבדואית. שיטות העבודה בפרויקט נבחרו אחרי בירור צרכים מעמיק עם הקהילה עצמה, כדי להתאים את הפעילות לצרכים האמיתיים והיומיומיים. המטרה של ביקורי העובדים המתנדבים בבית החולים הייתה להגיע לכל בני המשפחה יחד, ולספק פיתרונות אפשריים במקום בו הם יכולים לקבל את המסר בצורה הטובה והחזקה ביותר. בכוונתנו להוסיף לפרויקט עוד מפגשים גם במקומות אחרים בעתיד, ולהמשיך ללוות את הקהילה הבדואית עד שנראה תוצאות בשטח. אני שמח שעובדי ‘כיל’ מהקהילה הבדואית מהווים שגרירים של הפרויקט, ולוקחים חלק בהדרכת התושבים בפעילות חשובה זו”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מחנכת בבית ספר יסודי בבאר שבע נמצאה...

מחנכת כיתה בה נמצאה חיובית לאחר שאתמול עלה חשש שהיהת במגע עם חולה מאומתת

חדשות1 ביוני 2020    דקה אחת
0

יום ללא עישון בבאר שבע

בעיריית באר שבע יצאו במבצע הסברה על נזקי הטבק והסיגריות

חדשות1 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה