חדשות

יו”ר חדש למועצת הנגב

חדשות21 בינואר 2020    2 דקות
0

ראש עיריית ערד עו"ד ניסן בן חמו יעמוד בראש מועצת הנגב שמאגדת 23 ערים ויישובים בנגב, ומובילה תהליכים אזוריים כגון הקמת בית חולים נוסף בדרום והקמת נמל תעופה אזרחי בנבטים

יו”ר חדש למועצת הנגב
היו"ר היוצא, זה שנכנס ומנכ"ל המועצה | צילום: באדיבות מועצת הנגב

ראש עיריית ערד, עו”ד ניסן בן חמו, נבחר השבוע ליו”ר החדש של מועצת הנגב, המועצה שמורכבת מראשי 23 ערים ויישובים בנגב, בכללם ב”ש, דימונה, ערד, ירוחם, מצפה רמון, רשויות מהמגזר הבדואי ועוד.

מועצת הנגב הוקמה לפני חמש שנים והיא גוף א-מפלגתי בהגדרתה. ראשי הרשויות, חברי המועצה, פועלים בשיתוף פעולה לקידום תהליכים ופרויקטים מחוללי שינוי, לטובת כלל האוכלוסייה בנגב.

בין הפרויקטים הבולטים נכלל קידום הקמת בית חולים נוסף, שני לביה”ח “סורוקה”, שייתן מענה נוסף ונדרש לתושבים באזור. מאבק נוסף אותו מובילה מועצת הנגב הוא קידום הקמת נמל תעופה אזרחי, שני לנתב”ג, בבסיס נבטים שנמצא בין ערד לדימונה. שדה תעופה אזרחי הוא פרויקט מחולל שינוי, והוא יכול לשנות את פני כל הנגב עם אלפי מקומות עבודה, בינוי, פיתוח והנעת אוכלוסייה לדרום בהחלטה היסטורית אחת.

ממועצת הנגב נמסר כי “על שולחן מועצת הנגב נמצאות עוד תכניות עבודה רבות, והשבוע קיימה המועצה את ישיבת העבודה הראשונה שלה לשנת 2020. במסגרת הישיבה, וכחלק מהתחדשות והתפתחות המועצה, קיימו חברי הועד המנהל הצבעה, ובה הוחלט פה אחד על מינויו של ראש עיריית ערד, עו”ד ניסן בן חמו, לתפקיד יו”ר מועצת הנגב. עו”ד בן חמו מחליף בתפקיד את סגן ראש עיריית באר שבע, טל אל-על, שכיהן כיו”ר הזמני של מועצת הנגב בשנה וחצי האחרונות, מאז עזיבתו של ח”כ מיכאל ביטון את התפקיד”.

עו”ד ניסן בן חמו, יו”ר מועצת הנגב החדש ורה”ע ערד: “אני מודה לחברים על האמון והבחירה בי לתפקיד זה. מועצת הנגב היא גוף חזק ומקצועי שנועד לקדם את הנגב וכל תושביו, וכך ייעשה. ישנן משימות שאנו כבר מתמודדים איתן ויש עוד נושאים רבים שעלינו להעלות לטיפול דחוף. שורת המשימות שלי ושל חבריי למועצה תגדל ככל שנרבה בעשייה ואני בטוח שנדע להשיג את המטרות המשותפות לכולנו”.

טל אל-על, מ״מ וסגן רה”ע ב”ש: “מאחל הצלחה רבה לידידי ורעי רה״ע ערד, עו”ד ניסן בן חמו עם היבחרו פה אחד ובתמיכתי המלאה ליו״ר מועצת הנגב החדש וכן לכלל הועד המנהל החדש. על אף שחלפו רק חמש שנים מיום הקמתה, מועצת הנגב מהווה כיום גורם אזורי בעל משמעות רבה, המובילה תהליכים, הסכמות והחלטות החשובות מאוד לשגשוגן של כלל הקהילות בנגב כמו שדה התעופה בנבטים, שיפור מערך שירותי הבריאות ועוד עשרות החלטות, תוכניות ותהליכים שמועצת הנגב מובילה עם שותפיה הרבים”.

 

יוהן אטלן, מנכ”ל מועצת הנגב: “ברכות חמות לרה”ע ערד, עו”ד ניסן בן חמו על מינויו ליו”ר המועצה. אני בטוח שניסן יהווה תוספת כוח משמעותית למועצה בהובלת התהליכים החשובים בהם אנו עוסקים. מודה מקרב לב לחברי טל אל-על ממייסדי והוגי המועצה, על הובלתה כיו”ר בשנה האחרונה. אני משוכנע שיחד עם ההנהגה הנגבית החזקה והמאוחדת, נמשיך להוביל להישגים רבים ומשמעותיים לטובת כלל תושבי הנגב”.

 

כתבות נוספות בחדשות

0

מחלקת הקורונה בסורוקה נפתחה מחדש

בעקבות העלייה בתחלואה, נפתחה מחדש מחלקת הקורונה בסורוקה וכעת מאושפזים בה 9 חולים

חדשות28 ביולי 2021    דקה אחת
0

דיווחו דיווח כוזב לשרות התעסוקה ונעצרו

שלושה חשודים מהנגב חשודים שבמהלך הקורונה ביצעו דווח כוזב של מאות עובדים לשרות התעסוקה

חדשות27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה