חדשות

באר שבע: יותר מ-700 הולכי רגל פגועים בתאונות בעשור

חדשות21 בינואר 2020    דקה אחת
0

רק ב-11 החודשים הראשונים של 2019 נפגעו בתאונות דרכים בבירת הנגב לא פחות מ-55 הולכי רגל

באר שבע: יותר מ-700 הולכי רגל פגועים בתאונות בעשור
"אחת המדינות שהכי מסוכן ללכת בהן ברגל". הולכי רגל בדרכים | צילום: עמותת "אור ירוק"

704 הולכי רגל נפגעו בתאונות דרכים בבאר שבע בעשור האחרון (2010 – 2019), כאשר 31 מהם נהרגו ו-171 נפצעו באורח קשה. ל”שבע” נמסר, שב-11 החודשים הראשונים של 2019 נפגעו בתאונות בבירת הנגב לא פחות מ-55 הולכי רגל, כש-5 מהם נהרגו.

מנתוני עמותת “אור ירוק”, המבוססים על נתוני הלמ”ס, עולה שבמהלך כל השנה הלועזית החולפת נהרגו בתאונות דרכים ברחבי ישראל 88 הולכי רגל, כאשר רובם המוחלט (61) נהרגו בתחום העירוני ב-10 החודשים הראשונים של השנה בלבד; התחום העירוני מוכר כזירת היפגעות ידועה של הולכי רגל, וכך מתוך כ- 32,700 הולכי הרגל שנפגעו בתאונות בעשור החולף, כ-31,100 נפגעו בזירה העירונית, בתחומי הערים והישובים.

מסקר שערכה “אור ירוק” באמצעות מכון המחקר “מאגר מוחות” עולה, שהולכי הרגל בישראל לא רק שמודעים לסכנה וחוששים ממנה מאוד, אלא שרבים מהם גם נחשפו באופן אישי לפגיעה ממשית או למקרים של כמעט פגיעה בהיותם הולכי רגל. מהסקר מתברר, ש-52 אחוזים מהולכי הרגל באזור הדרום מרגישים כלל לא בטוחים או לא כל כך בטוחים כשהם חוצים את הכביש במעבר חצייה.

ארז קיטה (מנכ”ל עמותת “אור ירוק”): “הולכי הרגל הם אוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה להיות מעורבת בתאונות דרכים; זוהי אוכלוסייה מוחלשת הכוללת בעיקר ילדים, קשישים או אנשים עם צרכים מיוחדים, ואין מי שיזעק את זעקתם. מדינת ישראל היא אחת המדינות שהכי מסוכן ללכת בהן ברגל, ואת זה במשרד התחבורה חייבים לשנות. חייבים למפות את מעברי החצייה ‘האדומים’, ולהתמקד בשיפור התשתית באזורים שיש בהם ריכוז גבוה של ילדים וקשישים, כמו בתי ספר, גני משחקים, מתנ”סים, מרכזי יום לקשיש ובתי אבות. באותם אזורים חייבים להתקין פסי האטה לריסון מהירות נסיעת כלי הרכב, כדי שגם במקרה של פגיעה ניתן יהיה למנוע או לצמצם באופן ניכר את הנזק להולך הרגל”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מחלקת הקורונה בסורוקה נפתחה מחדש

בעקבות העלייה בתחלואה, נפתחה מחדש מחלקת הקורונה בסורוקה וכעת מאושפזים בה 9 חולים

חדשות28 ביולי 2021    דקה אחת
0

דיווחו דיווח כוזב לשרות התעסוקה ונעצרו

שלושה חשודים מהנגב חשודים שבמהלך הקורונה ביצעו דווח כוזב של מאות עובדים לשרות התעסוקה

חדשות27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה