חדשות

התקף לב כתאונת עבודה

חדשות14 בינואר 2020    3 דקות
0

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קבע שוויכוח סוער של נהג מונית מקומי עם 2 נוסעים גרם לו להתקף לב, והכיר באירוע כתאונת עבודה

התקף לב כתאונת עבודה
צילום אילוסטרציה: INGIMAGE

נהג מונית תושב באר שבע חטף התקף לב זמן קצר לאחר שניהל ויכוח סוער עם 2 נוסעים על מחיר הנסיעה. ל”שבע” נמסר, שהמוסד לביטוח לאומי נאלץ להכיר בהתקף הלב כתאונת עבודה, וישלם לנהג פיצוי מתאים. כך עולה מפסק דין של בית הדין האזורי לענייני עבודה בבירת הנגב, לאחר שבית הדין והביטוח הלאומי קיבלו את טיעוניו של עו”ד אלי דמרי, בא כוחו של נהג המונית.

בתחילה, ביקש המוסד לביטוח לאומי בכתב ההגנה שלו ובמהלך הדיון, לדחות את התביעה על הסף, בין היתר בטענה שהנהג סבל משומנים, עישן, ושמאחוריו “סיפור משפחתי” של מחלות לב ויומיים לפני האירוע התייצב במיון והתלונן על כאבים בחזה. ואם לא די בכך, הביטוח הלאומי טען שלפי דין, על עצמאי שאינו שכיר מוטל נטל מוגבר להוכיח שהוא נפגע תוך כדי ועקב עיסוקו.

לפי התביעה, לפני כשנה וחצי, אסף נהג המונית בשעת צהריים 2 צעירים מאזור המלונות באילת. כאשר אמר להם את מחיר הנסיעה ואת התוספת שיהיה עליהם לשלם עבור המזוודות, הם החלו לקלל אותו ואף לאיים שיפגעו בו. בסיום הנסיעה, השליכו הנוסעים לעבר הנהג חלק מסכום הנסיעה שדרש ואף דפקו על הפח ועל שמשות המונית.

נציג המוסד לביטוח לאומי טען שהתגלעו סתירות בגרסת נהג המונית בין מה שטען בפני החוקר לבין מה שטען בבית הדין, והוסיף שהנהג לא הביא עדים למקרה, והתבסס למעשה על עדות שמיעה של בת זוגו.

שופטי בית הדין לעבודה קיבלו אחת לאחת את טענותיו של עו”ד אלי דמרי (בא כוחו של נהג המונית), וקבעו שהוא לא נתקל מעולם באירוע כה חריג עם נוסעים, זאת מכיוון שהנוסעים בדרך כלל אינם מתווכחים על המחיר ומחיר הנסיעה במונית באילת ידוע לכל. השופטים קבעו גם שהנהג חשש מאוד מאיומי הנוסעים, לנוכח אירועי אלימות שהתרחשו בעבר כלפי נהגי מוניות בעיר, ושתחילה הוא שתק, כפי שהעיד בפני החוקר, ואחר כך צעק על הנוסעים.

הם ציינו, שעדותם של נהג המונית ובת זוגו הייתה מהימנה לאורך כל הדרך כשסיפרו בין היתר שלאחר האירוע עצר הנהג את המונית כדי להירגע, וכעס כפי שלא כעס מעולם. הוא התקשר לבת זוגו, וסיפר לה על הדברים שהתרחשו. היא ניסתה להרגיעו, והציעה לו להיפגש לשתות משהו, וכך אכן עשו. במהלך הפגישה, החל נהג המונית להזיע ולסבול מקוצר נשימה וכאבים בגופו, ובני הזוג פנו למוקד לרפואה דחופה, ומשם פונה הנהג באמבולנס לבית חולים, עקב אירוע לב. בנוסף, התקבלה הטענה שיומיים קודם לכן התלונן נהג המונית במיון על כאבי צרבת, שהם שונים מאוד מכאבים של התקף לב.

לאור  עמדת בית הדין ודרישת בא כוחו של הנהג למנות מומחה מטעם בית המשפט, חזר בו הביטוח הלאומי מעמדתו הראשונית, והודיע לבית הדין לעבודה שאחרי עיון מחודש החליט המוסד להכיר בקשר הסיבתי שבין אוטם שריר הלב לתאונת העבודה. בעקבות זאת, פסק בית הדין שעל הביטוח הלאומי לשלם לנהג המונית פיצוי בסך 3,000 שקלים, עבור שכר טרחת עורך דינו.

בקרוב, יתייצב הנהג לוועדת רפואית שתקבע את שיעור הנכות ואת גובה הפיצוי המגיע לו מהמוסד לביטוח לאומי כתוצאה מתאונת העבודה.

כתבות נוספות בחדשות

0

כמה חולי קורונה בשכונה שלכם?

עיריית באר שבע פרסמה את מספר הנדבקים בכל שכונה בבאר שבע

חדשות24 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

500 ק”ג מגבונים הביאו לסתימה גדולה בשכונת...

צוותי "מי שבע" פעלו במהלך החג לשחרור סתימת ביוב גדולה, שנגרמה כתוצאה מהצטברות מגבונים בקו ביוב ראשי

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה