חדשות

שבט “צופים” דו לשוני בבאר שבע

חדשות9 בינואר 2020    דקה אחת
0

תנועת "הצופים" מודיעה על פתיחת השבט הדו לשוני השני בישראל, שבט "אדם" בבירת הנגב

שבט “צופים” דו לשוני בבאר שבע
יצאו כבר לטיול ראשון. חניכי השבט | צילום: ארכיון תנועת "הצופים"

שבט “צופים” מעורב של ילדות וילדים ערבים ויהודים בכיתות ד’ – ו’ נפתח באחרונה בבאר שבע, זאת כחלק מהתרחבות הפעילות של תנועת הנוער בבירת הנגב. ל”שבע” נמסר, שהשבט החדש נקרא שבט “אדם”, ויהיה השבט הדו לשוני השני בישראל, בנוסף לשבט “צופי-ים יפו”. הוא הוקם ביוזמת תנועת “הצופים”, העירייה וחברת “כיוונים” החברה לתרבות הפנאי בעיר, עמותת “הגר” ועמותת “אג’יק”. פעילויות השבט יתקיימו בבית הספר הדו לשוני “דגניה” שבשכונה ג’.

בשלב הראשון, יציע השבט יום פעילות אחד בימי חמישי מ-15:00 בקבוצות לפי שכבות הגיל לכיתות ד’, ה’, ו-ו’. כרגע, המשתתפים העיקריים בפעילות הם ילדי “דגניה”, בו כאמור נערכת הפעילות, אך השבט כמובן פתוח לכל הילדים בכיתות אלה, ערבים ויהודים, שיבקשו להצטרף אליו.

מזכ”ל “הצופים” קלי כהן: “אני מברך על הקמתו של השבט המעורב ושיתוף הפעולה הפורה מול עיריית באר שבע ושאר הגורמים שסייעו לקדם את פתיחת שבט ‘אדם’ בעיר. דו קיום ושיתוף פעולה בין קהילות הן אבני יסוד בתפישת העולם של התנועה; זו הדרך להכיר, לגשר ולקרב לבבות. נשמח לראות את שבט ‘אדם’ מתרחב וגדל, ולקדם יוזמות לשבטים דו לשוניים נוספים בארץ”.

כתבות נוספות בחדשות

0

בעיר ללא ים, מצאו איך לנצל את...

בניגוד לרוב האנשים שבתקופת הקיץ רצים אל הים וגולשים על הגלים, יש גם כאלה שחושבים איך אפשר לנצל את הגלים לעולם טוב יותר. שני סטודנטים להנדסת מכונות מבאר שבע פיתחו מכשיר חדש שירתום את עוצמת הגלים וייצר מהם אנרגיה חליפית.

חדשות28 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

טוביה צפיר הגיע להופעה בבית האבות משען

לאחר הסרת הסגר, הגיע טוביה צפיר להנעים את זמנם של דיירי משען בבאר שבע

חדשות27 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה