חדשות

אזרחות כבוד של באר שבע תוענק לנשיא המדינה

חדשות2 בינואר 2020    דקה אחת
0

מועצת העיר באר שבע אישרה את הצעת ראש העירייה רוביק דנילוביץ', לכבד את רובי ריבלין בתואר היוקרתי ביותר של בירת הנגב

אזרחות כבוד של באר שבע תוענק לנשיא המדינה
"לפרגן לו, ולתת לו חיבוק". הנשיא ריבלין (שני משמאל) בביקור באוניברסיטת בן גוריון | צילום ארכיון: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון

נשיא המדינה רובי ריבלין יקבל אזרחות כבוד של העיר באר שבע. מועצת העיר אישרה אתמול (רביעי) את בקשתו בעניין של ראש העירייה רוביק דנילוביץ’, זאת לאחר שלפני כחודש אישרה הנהלת העיר בישיבה מיוחדת את הבקשה.

בדיון בהנהלה אמר דנילוביץ’ לחברים: “אני מבקש את רשותכם, את אישורכם ואת השותפות שלכם. אתם יודעים שאנחנו לא מרבים להביא את נושא אזרחות כבוד, כדי לא להוזיל” אותו, “אבל אני חושב ש(היא מגיעה לאזרח מספר אחת של מדינת ישראל, שביומיום מדבר באר שבע ונגב, ועושה המון, המון, המון מאמצים, כאלה שאתם יודעים וכאלה שאתם פחות יודעים; הוא מגייס לנו שותפים, מגייס את משרדי הממשלה, לעשות את הכל”.

והוא הוסיף, שהנשיא ריבלין “הוא שותף, הוא חבר, הוא ידיד. אני מוכרח לומר לכם, ואני אומר את זה לא בהגזמה, אנחנו מדברים על בסיס שבועי, וזה בא מצידו. כל דבר שהוא יכול לעזור, לסגור עם אגף התקציבים באוצר, כל מיני פרויקטים, לדבר עם ראש הממשלה. הוא כל הזמן מזכיר את באר שבע; באים אליו ראשי העולם היהודי, (ו)הוא אומר להם: ‘לכו לבאר שבע, הנגב חשוב’. הוא שותף כל כך גדול במאמצים שלנו, שאני מוכרח לומר לכם, ראוי להוקיר את האדם היקר הזה. חוץ מזה שהוא אדם יקר היום במה שקורה במדינת ישראל, שמנסה לחבר בין כולם, והוא באמת אי של שפיות. העזרה הגדולה שלו לבאר שבע, אגב לעוד הרבה יישובים כאן בנגב, אני חושב שהיא ראויה להערכה מצד כולנו, פה אחד, לב אחד, מגיע לו שאנחנו נדע להוקיר לו תודה, לפרגן לו, ולתת לו חיבוק”.

ואילו בדבריו בעניין בישיבת המועצה, גילה ראש הרשות שהתורם המנוח מורט מנדל ז”ל נענה בעבר לבקשתו של נשיא המדינה להקצות כספי תרומות דווקא לבירת הנגב ולא לגורם ממלכתי אחר שביקש אותם.

כתבות נוספות בחדשות

0

מחנכת בבית ספר יסודי בבאר שבע נמצאה...

מחנכת כיתה בה נמצאה חיובית לאחר שאתמול עלה חשש שהיהת במגע עם חולה מאומתת

חדשות1 ביוני 2020    דקה אחת
0

יום ללא עישון בבאר שבע

בעיריית באר שבע יצאו במבצע הסברה על נזקי הטבק והסיגריות

חדשות1 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה