חדשות

אחרי 8.5 שנים…

חדשות2 בינואר 2020    דקה אחת
0

מועצת העיר באר שבע אישרה לאחר שנים לא מעטות ויתור על קרקע בבעלותה, שיאפשר למכור דירות שנבנו עליה לדיירי "עמידר"

אחרי 8.5 שנים…
בניין עיריית באר שבע | צילום: ארכיון "שבע"

כ-8.5 שנים לאחר סיכום דיון בין רשות מקרקעי ישראל לעיריית באר שבע לגבי ויתור על קרקע בעיר, אישרה אתמול (רביעי) מועצת העיר באר שבע את הוויתור על המקרקעין שלה ברחוב הגדודים 32 שבשכונת דרום.

סגנית גזבר העירייה והממונה על הנכסים ברשות רו”ח פזית פוקס כתבה באחרונה למנכ”לית העירייה אבישג אבטובי, שאגף הנכסים ברשות בתיאום עם הלשכה המשפטית בעירייה מבקשים את אישור המועצה לנושא, בשל הצורך למכור דירות “עמידר” שהושכרו לדיירים במתחם, ששטחו 390 מ”ר. הקרקע נמצאת בבעלות הרשות מכוח הסכם פיצויים, ועליה בנה בזמנו משרד הבינוי והשיכון דירות לחברת השיכון הציבורי. כעת, לאחר יותר מ-40 שנות מגורים בדירות, מבקשים הדיירים לרכוש את הדירות מחברת “עמידר”.

מכיוון שהקרקע בבעלות העירייה, רשות מקרקעי ישראל (רמ”י) לא מאשרת ל”עמידר” למכור את הדירות, אלא אם כן עיריית באר שבע תוותר על הקרקע לטובת רמ”י. לפי הסיכום מיולי 2011, ויתור העירייה על הקרקע לטובת רמ”י מותנה במימוש התחייבות רמ”י, התחשבנות מול עיריית באר שבע שתיעשה במועד מאוחר יותר כפי שנקבע ותשלום פיצויים לעירייה. נושא הפיצוי יידון בהליך בוררות בין רמ”י לעיריית באר שבע.

כתבות נוספות בחדשות

0

הקורונה “תרפא” את הכבישים מירוחם לכיוון באר...

בזכות פעילותם הנמרצת של קבוצת פעילים מירוחם, בהובלת חברת המועצה נילי אהרון, החלו באחרונה עבודות לשיקום כבישי הדמים. אימו של פעוט שנפגע קשות בתאונת דרכים בכביש לדימונה ומרותק כיום לכיסא גלגלים ל"שבע": "אנחנו ניצלנו בנס, פשוט בנס"

חדשות4 ביוני 2020    4 דקות
0

פגיה ממוגנת חדשה תקום בסורוקה

ועדת המשנה לתכנון ובנייה באר שבע אישרה גם הקמת מבנים למחקר קליני ולשיקום והכפלה של חדר המיון בבית החולים, הכל בכפוף לדיון בהתנגדויות אם יוגשו לאחר סיום תחולתן של התקנות לשעת חירום לצורך המאבק בנגיף הקורונה

חדשות4 ביוני 2020    2 דקות

כתיבת תגובה