חדשות

“מהפכה” במערכות פינוי הפסולת והתאורה הציבורית בבאר שבע

חדשות25 בדצמבר 2019    3 דקות
0

המשרד לשוויון חברתי יתקצב בשנתיים הקרובות 2 מיזמים דיגיטליים בבירת הנגב בהיקף של 2.3 מיליון שקלים

“מהפכה” במערכות פינוי הפסולת והתאורה הציבורית בבאר שבע
"בעיצומה של מהפכה". השרה גילה גמליאל | צילום: דוברות המשרד לשוויון חברתי

במסגרת מהלך שמובילה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל להטמעת כלים טכנולוגיים דיגיטליים בעיריות וברשויות המקומיות ברחבי הארץ, אושרה ביום ראשון השבוע תמיכה לעיריית באר שבע בהיקף של יותר מ-2.3 מיליון שקלים עבור מימוש מיזמים דיגיטליים, זאת כחלק מפרויקט “ערים חכמות” בהובלת מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי.

ל”שבע” נמסר, שכחלק מחזון השרה גמליאל להפיכת הרשויות המקומיות בישראל לערים חכמות, ערך המטה תהליך שיתוף ציבור ב-2018 בו השתתפו נציגים מובילים מהעיריות והרשויות המקומיות בישראל. בסדרת דיונים ממושכת, הוצפו הצרכים של הרשויות המקומיות בארץ, במטרה לעמוד בסטנדרט בינלאומי גבוה של ערים חכמות, העושות שימוש במידע ובכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לקידום הניהול השוטף של הרשות המקומית ושיפור השירותים שהיא מעניקה לתושביה. בסוף סדרת הדיונים, נבחרו 13 מיזמים דיגיטליים שונים בהתבסס על הצרכים שהגדירו כלל הרשויות, כאשר כל רשות תוכל לבחור 3 מיזמים דיגיטליים אותם יתקצב המשרד לשוויון חברתי.

התקציב לבירת הנגב, כאמור בהיקף של 2.3 מיליון שקלים, יאפשר לעירייה להטמיע ב-2020 וב-2021 מיזמים דיגיטליים מתקדמים; המיזם הראשון יהיה מערכת “תאורה חכמה”, שתכלול הקמת מערכת לשליטה ולבקרה על מערכות התאורה הציבורית ברחובות ובמבני ציבור לפי דפוסי השימוש. המערכת תאפשר שליטה על גופי התאורה ובכך תביא לחיסכון אנרגטי ניכר באזור מבני מוסדות הרשות ולהפחתת הוצאות החשמל.

בנוסף, תופעל בעיר מערכת לניהול ובקרה על תהליך פינוי הפסולת בידי העירייה בעזרת כלים טכנולוגיים ודיגיטליים. המערכת תאפשר בקרה ברמה גבוהה אחר תהליך הפינוי, תגרום לשיפור השירות לתושבים, ותתרום לאיכות החיים שלהם באמצעות הגברת הניקיון ברחבי באר שבע. היא גם תייעל את התפקוד, ותאפשר מיצוי יעיל יותר של תקציבי העירייה.

בשנתיים האחרונות, קיבלה הרשות מהמשרד לשוויון חברתי תקציב לגיבוש מספר פרויקטים דיגיטליים: שדרוג אתר האינטרנט של העירייה, בניית מערכת לניהול פניות תושבי העיר, הקמת מערכת שיתוף ציבור והגברת מעורבות התושבים ובניית מערכת לניהול דיגיטלי של ארכיון הרשות. כמו כן, ב-2014 נבחרה באר שבע כפיילוט ארצי לפרויקט “עיר דיגיטלית” בתחומי העיר החכמה והחינוך, המבוצע בשיתוף מטה ישראל דיגיטלית; במסגרת זו, הוקצה לעיר תקציב בהיקף של 8 מיליון שקלים לפרויקטים בתחומי העיר החכמה הצפויים להסתיים עד תום 2021, וכן תקציב בהיקף של 36 מיליון שקלים לפרויקטים בתחום החינוך הדיגיטלי. מטרות הפרויקט הינן פיתוח אמצעים חדשניים כדי להביא לשיפור השירותים ואיכות החיים של התושבים, צמצום פערים חברתיים, התייעלות וחיסכון תקציבי ועידוד צמיחה.

השרה גמליאל: “אנו מצויים בעיצומה של מהפכה דיגיטלית המשנה את חיינו ללא הכר. מהפכה זו מביאה עימה אפשרות לשיפור השירותים שהרשויות המקומיות מספקות לתושביהן. אין ספק שעיריית באר שבע, כמו ערים ורשויות נוספות המקדמות תהליכים דיגיטליים משמעותיים, משפרת את איכות חיי התושבים והשירותים הניתנים להם, לצד צמצום פערים חברתיים וחיזוק הרשות. מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי פועל להוביל את תחום הערים החכמות בממשלה מתוך הבנת אתגרי השלטון המקומי והמחסור בתקציבים ייעודיים לנושא הטכנולוגיה והדיגיטציה. אנחנו חייבים לוודא שהטרנספורמציה הדיגיטלית תצמצם פערים חברתיים כלכליים, ותגיע לכל תושבת ותושב”.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה