חדשות

חשד: עוזרת הרוקח מכרה תרופות שגנבה

חדשות18 בדצמבר 2019    2 דקות
0
חשד: עוזרת הרוקח מכרה תרופות שגנבה
תרופות גנובות בבית. חלק מהתרופות שנמצאו | צילום: דוברות המשטרה

בפעילות משותפת של מחוז דרום במשטרת ישראל ואגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות נעצרה ביום שני השבוע (ה-16 בחודש), עוזרת רוקח תושבת הנגב בחשד שגנבה תרופות במאות אלפי שקלים ממעסיקה, ומכרה אותם. לבקשת המשטרה, מעצרה הוארך עד מחר (חמישי).

בחיפוש שנערך בביתה, בו נטלו חלק רוקחי האגף ושוטרי הונאה דרום, נתפסו מאות רבות של תרופות מסוגים שונים, החשודות כגנובות. המהלך התבצע בעקבות מידע שהתקבל באגף האכיפה והמשטרה, ממנו עלה חשד שעוזרת הרוקח המועסקת בקופה, לקחה לביתה ציוד ותרופות מבית המרקחת בו עבדה. במהלך החיפוש, אותר מגוון רחב של תרופות שהוחבאו בבית החשודה. נתפסו תרופות נרקוטיות הכלולות בפקודת הסמים, תרופות פסיכו-תרפיות הדורשות משנה זהירות בניפוקן, בעיקר בגלל התלות וההתמכרות שהן עלולות לגרום. תרופות אלה משמשות בעיקר לטיפול בחרדות ולהרגעה. כמו כן, נמצאו תרופות המשמשות לטיפול בבעיות לחץ דם, כולסטרול וסכרת ומבחר רחב מאוד של משחות. כל התרופות שאותרו אצל החשודה דורשות מרשם רופא, ומותרות לניפוק רק בבית מרקחת באמצעות רוקח מוסמך.

בנוסף לתרופות, אותרה בביתה של עוזרת הרוקח כמות מסחרית של אביזרים רפואיים, תחבושות, מדי חום ועשרות רבות של אריזות תוספי תזונה שונים. החשודה נעצרה לחקירה, ומחר כאמור יתקיים דיון בעניינה בבית המשפט.

“שימוש לא מושכל ולא לפי הצורך בתרופות עלול לגרום למגוון רחב ביותר של תופעות לוואי רבות, ולסכן את בריאות הציבור עד כדי גרימת מוות.” הדגיש ד”ר רוני ברקוביץ (ראש אגף אכיפה ופיקוח במשרד הבריאות).

“עבירת גניבה ממעביד היא עבירת פשע עם עונש של עד 7 שנות מאסר. מעבר לכך, סחר בתרופות באופן לא חוקי פוגע בשלום הציבור, ויכול לגרם לנזק בריאותי ואף מוות לצרכנים. נמשיך לפעול יחד עם משרד הבריאות, ולחשוף את העבריינים”, ציינו במשטרה.

מנהלי בתי המרקחת, רוקחים וצוות בתי המרקחת מתבקשים לדווח לאגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות על כל חשד לגניבה, זיוף והסטה של תרופות מייעודן המקורי.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה