חדשות

תקצוב חסר

חדשות10 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

עלות פרויקטים לא מעטים לפיתוח של עיריית באר שבע ל-2020 ולשנתיים שאחריה ידועה, אך התקציב למימונם טרם הושג. ויש גם תקציבי פיתוח קיימים, אך העירייה עדיין לא מצאה פרויקטים שימומנו באמצעותם...

תקצוב חסר
השוק העירוני | צילום ארכיון: "שבע"

כמה וכמה פרויקטים לפיתוח של עיריית באר שבע ל-2020 ולשנתיים שאחריה, בעיקר בפרק “הסכם הגג”, סובלים ממחסור תקציבי למימון ביצועם, זאת בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

כך, למשל, פרויקט מובל ניקוז בין הרחובות מקס נורדאו ורוטשילד שעלות הקמתו מוערכת ביותר מ-29 מיליון שקלים מתוקצב ב-8 מיליון שקלים בלבד במימון גורמים חיצוניים; לתכנון וביצוע הנגשות במרחב הציבורי ובמוסדות יש צורך ב-30 מיליון שקלים, אך הפרויקט ממומן ב-13.6 מיליון שקלים בלבד בתקצוב חיצוני; תכנון וביצוע פרויקט המחצבה בשכונה ד’ יעלה גם הוא 30 מיליון שקלים, אך הוא מתוקצב במעט יותר ממחצית הסכום (15.2 מיליון שקלים) במימון חיצוני; עבור שצ”פ יגאל אלון דרושים 40 מיליון שקלים, אך בפועל ישנם 23 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני; לעבודות פיתוח ותשתיות בשדרות טוביהו מקטעים א’ – ג’ יש צורך ב-68 מיליון שקלים, אבל המימון הקיים הוא פחות מ-47 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני.

תמונה הפוכה ניתן למצוא ב-4 פרויקטים באותו פרק (“הסכם הגג”) בהיקף כולל של יותר מ-53.4 מיליון שקלים, שטרם הוחלט על ייעוד עבורם, זאת בסכומים של כ-34.5 מיליון שקלים, כ-16.7 מיליון שקלים, כ-1.5 מיליון שקלים וכ-751 אלף שקלים.

בתוך כך, 15 מיליון שקלים תוקצבו במימון חיצוני לשדרוג השוק העירוני ב-2020, ו-7 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני הוקצו לפיתוח ושדרוג מתחמי תעשייה באזור התעשייה הצפוני בשנה הלועזית שבפתח. 2 הפרויקטים יבוצעו בידי חברת “יעדים”. כמו כן, תבצע החברה הכלכלית חלק מזערי מפרויקט מתחם הספורטק (5 מיליון שקלים במימון חיצוני מתוך עלות מוערכת של יותר מ-92 מיליון שקלים). גם לפיתוח האגם לא יוצאו יותר מדיי כספים לעומת עלותו המוערכת: כ-5.5 מיליון שקלים בלבד מתוך יותר מ-131.2 מיליון שקלים.

כתבות נוספות בחדשות

0

יוזמה חדשה בחינוך בערד

החל משנת הלימודים הבאה כל תלמידי היסודיים בערד ילמדו את נושאי הליבה בחמישה ימים בשבוע  וביום שישי התלמידים יהיו רשאים לבחור לימודי העשרה בין קורסים, מסלולי לימוד או במוסד חינוכי כלשהו ברחבי העיר.

חדשות14 ביוני 2021    דקה אחת
0

שריפה בגן ילדים בבאר שבע

שריפה פרצה מוקדם יותר בגן ילדים ויצו, ברחוב היקב בבאר שבע. אחת מאנשי הצוות נפגעה קל

חדשות10 ביוני 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה