חדשות

תקצוב חסר

חדשות10 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

עלות פרויקטים לא מעטים לפיתוח של עיריית באר שבע ל-2020 ולשנתיים שאחריה ידועה, אך התקציב למימונם טרם הושג. ויש גם תקציבי פיתוח קיימים, אך העירייה עדיין לא מצאה פרויקטים שימומנו באמצעותם...

תקצוב חסר
השוק העירוני | צילום ארכיון: "שבע"

כמה וכמה פרויקטים לפיתוח של עיריית באר שבע ל-2020 ולשנתיים שאחריה, בעיקר בפרק “הסכם הגג”, סובלים ממחסור תקציבי למימון ביצועם, זאת בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

כך, למשל, פרויקט מובל ניקוז בין הרחובות מקס נורדאו ורוטשילד שעלות הקמתו מוערכת ביותר מ-29 מיליון שקלים מתוקצב ב-8 מיליון שקלים בלבד במימון גורמים חיצוניים; לתכנון וביצוע הנגשות במרחב הציבורי ובמוסדות יש צורך ב-30 מיליון שקלים, אך הפרויקט ממומן ב-13.6 מיליון שקלים בלבד בתקצוב חיצוני; תכנון וביצוע פרויקט המחצבה בשכונה ד’ יעלה גם הוא 30 מיליון שקלים, אך הוא מתוקצב במעט יותר ממחצית הסכום (15.2 מיליון שקלים) במימון חיצוני; עבור שצ”פ יגאל אלון דרושים 40 מיליון שקלים, אך בפועל ישנם 23 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני; לעבודות פיתוח ותשתיות בשדרות טוביהו מקטעים א’ – ג’ יש צורך ב-68 מיליון שקלים, אבל המימון הקיים הוא פחות מ-47 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני.

תמונה הפוכה ניתן למצוא ב-4 פרויקטים באותו פרק (“הסכם הגג”) בהיקף כולל של יותר מ-53.4 מיליון שקלים, שטרם הוחלט על ייעוד עבורם, זאת בסכומים של כ-34.5 מיליון שקלים, כ-16.7 מיליון שקלים, כ-1.5 מיליון שקלים וכ-751 אלף שקלים.

בתוך כך, 15 מיליון שקלים תוקצבו במימון חיצוני לשדרוג השוק העירוני ב-2020, ו-7 מיליון שקלים בתקצוב חיצוני הוקצו לפיתוח ושדרוג מתחמי תעשייה באזור התעשייה הצפוני בשנה הלועזית שבפתח. 2 הפרויקטים יבוצעו בידי חברת “יעדים”. כמו כן, תבצע החברה הכלכלית חלק מזערי מפרויקט מתחם הספורטק (5 מיליון שקלים במימון חיצוני מתוך עלות מוערכת של יותר מ-92 מיליון שקלים). גם לפיתוח האגם לא יוצאו יותר מדיי כספים לעומת עלותו המוערכת: כ-5.5 מיליון שקלים בלבד מתוך יותר מ-131.2 מיליון שקלים.

כתבות נוספות בחדשות

0

סעיף קורונה בחוזי מעונות הסטודנטים

אוניברסיטת בן-גוריון מכניסה סעיף קורונה לחוזי השכירות של המעונות

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

‘קונים מקומי’ – הקניון הווירטואלי העירוני הראשון

פלטפורמה חדשה תספק מתחם הקניות אונליין בו ירוכזו מגוון עסקים בעיר ויקודם על ידי העירייה לכלל תושבי העיר.

חדשות21 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה