חדשות

מרכז תעסוקה משותף

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

עיריית באר שבע, המועצה המקומית שגב שלום והמועצה האזורית בני שמעון סיכמו להקים את המרכז ביציאה המזרחית מבירת הנגב

מרכז תעסוקה משותף
רוביק דנילוביץ'. לחזור להסדר הקודם | צילום ארכיון: יוסי איטח

חברי ועדת ההנהלה בעיריית באר שבע אישרו באחרונה את ההסכם שנחתם בסוף יולי השנה בין העירייה, המועצה המקומית שגב שלום והמועצה האזורית בני שמעון להקמת מרכז תעסוקה אזורי משותף ל-3 הרשויות בשטח של כ-2,000 דונם.

לחברי הוועדה נמסר, שאזור התעסוקה יכלול מפעלים, מבני ציבור, מרכז לוגיסטי, שירותים ומסחר. לטובת בנייתו תקודם תוכנית בניין עיר (תב”ע). האזור יוקם בשטח השיפוט של מועצת בני שמעון, אך ינוהל במשותף בידי חברה עירונית משולבת בשליטת כל 3 הרשויות, כאשר הון המניות של החברה יתחלק באופן שווה ביניהן.

ב-5 השנים הראשונות יעמוד בראשות דירקטוריון החברה המדוברת ראש עיריית באר שבע, ולקראת סיום כהונתו יחליטו הצדדים על המשך או שינוי מינוי היו”ר. ההסכם נועד לקדם את מטרות העירייה לפיתוח מוקדי תעסוקה ואת פועלה של הרשות כמטרופולין אזורי, תוך שיתוף פעולה עם רשויות נוספות במרחב. את תהליך ההקמה מלווה היועץ המשפטי של חברת “יעדים”, עו”ד אודי ערב. מימוש ההסכם מותנה בקבלת אישור משרד הפנים גם להקמתה של חברת הניהול.

“זה רגע היסטורי, כי יש לו גם אמירה בנגב, שיש פה רשות בדואית שעושה איתנו שיתוף פעולה”, אמר ראש העירייה רוביק דנילוביץ’ בדיון בנושא בהנהלה, והוסיף: “וזה גם יעזור לה כלכלית כדי שהיא תהיה בזכות עצמה, וזה יביא תעסוקה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

סעיף קורונה בחוזי מעונות הסטודנטים

אוניברסיטת בן-גוריון מכניסה סעיף קורונה לחוזי השכירות של המעונות

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

‘קונים מקומי’ – הקניון הווירטואלי העירוני הראשון

פלטפורמה חדשה תספק מתחם הקניות אונליין בו ירוכזו מגוון עסקים בעיר ויקודם על ידי העירייה לכלל תושבי העיר.

חדשות21 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה