חדשות

מרכז תעסוקה משותף

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

עיריית באר שבע, המועצה המקומית שגב שלום והמועצה האזורית בני שמעון סיכמו להקים את המרכז ביציאה המזרחית מבירת הנגב

מרכז תעסוקה משותף
רוביק דנילוביץ'. לחזור להסדר הקודם | צילום ארכיון: יוסי איטח

חברי ועדת ההנהלה בעיריית באר שבע אישרו באחרונה את ההסכם שנחתם בסוף יולי השנה בין העירייה, המועצה המקומית שגב שלום והמועצה האזורית בני שמעון להקמת מרכז תעסוקה אזורי משותף ל-3 הרשויות בשטח של כ-2,000 דונם.

לחברי הוועדה נמסר, שאזור התעסוקה יכלול מפעלים, מבני ציבור, מרכז לוגיסטי, שירותים ומסחר. לטובת בנייתו תקודם תוכנית בניין עיר (תב”ע). האזור יוקם בשטח השיפוט של מועצת בני שמעון, אך ינוהל במשותף בידי חברה עירונית משולבת בשליטת כל 3 הרשויות, כאשר הון המניות של החברה יתחלק באופן שווה ביניהן.

ב-5 השנים הראשונות יעמוד בראשות דירקטוריון החברה המדוברת ראש עיריית באר שבע, ולקראת סיום כהונתו יחליטו הצדדים על המשך או שינוי מינוי היו”ר. ההסכם נועד לקדם את מטרות העירייה לפיתוח מוקדי תעסוקה ואת פועלה של הרשות כמטרופולין אזורי, תוך שיתוף פעולה עם רשויות נוספות במרחב. את תהליך ההקמה מלווה היועץ המשפטי של חברת “יעדים”, עו”ד אודי ערב. מימוש ההסכם מותנה בקבלת אישור משרד הפנים גם להקמתה של חברת הניהול.

“זה רגע היסטורי, כי יש לו גם אמירה בנגב, שיש פה רשות בדואית שעושה איתנו שיתוף פעולה”, אמר ראש העירייה רוביק דנילוביץ’ בדיון בנושא בהנהלה, והוסיף: “וזה גם יעזור לה כלכלית כדי שהיא תהיה בזכות עצמה, וזה יביא תעסוקה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

כתב אישום בגין עבירות מין באמצעות שיחות...

הסתיימה חקירת משטרת ישראל כנגד חשוד בגין עבירות מין כלפי קטינות אותן הכיר עפ"י החשד באתר המאפשר הכרות באמצעות שיחות וידאו

חדשות25 במאי 2020    דקה אחת
0

החל מהשבוע הבא, אסורה החניה למשאיות כבדות...

מיום שני, 01/06/20, תיאסר חניית משאיות ואוטובוסים שמשקלם הכולל המותר, עולה על 10 טון ברחבי העיר, החל מהשעה 18:00 ועד למחרת בבוקר בשעה 07:00

חדשות25 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה