חדשות

פסולת מישראל תמוחזר בקיבוץ צאלים למוצרים ברשת “מקדונלד’ס”

חדשות9 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

המוצרים דמויי פלסטיק של מיזם הקלינטק UBQ יגיעו למסעדות הרשת בדרום אמריקה כבר בתחילת 2020

פסולת מישראל תמוחזר בקיבוץ צאלים למוצרים ברשת “מקדונלד’ס”
בדרך ל"מקדונלד'ס". הייצור בצאלים | צילום: יח"צ

מיזם הקלינטק UBQ מקיבוץ צאלים יספק מוצרים דמויי פלסטיק, המיוצרים מפסולת ביתית של תושבי ישראל, למסעדות רשת “מקדונלד’ס” בדרום ומרכז אמריקה, זאת בעקבות עסקה שהמפעל חתם עם חברת Arcos Dorados, הזכיינית הגדולה בעולם של “מקדולנד’ס” המפעילה 2,200 מסעדות.

ל”שבע” נמסר, שהמיזם עובד בתהליך חדשני ויעיל שאינו מצריך למיין את הפסולת, ומקצר את הליכי הייצור. בתהליך ההפקה, מצומצמת הפסולת למרכיביה הטבעיים הבסיסיים ביותר ברמה כמעט מולקולרית. חלקיקים אלה מתחברים יחד לחומר הגלם החדש, תוך פירוק של תפזורת מגוונת המכילה את כל מרכיבי הפסולת הביתית, משאריות מזון אורגניות, נייר ופלסטיק לא ממוינים, חיתולים מלוכלכים, קרטוני יוגורט משומשים וסוגי פסולת נוספים. השימוש בטון חומר גלם המופק בטכנולוגיה של UBQ הוא בעל השפעה סביבתית אדירה, הודות לצמצום זיהום קרקעות ואוקיאנוסים והפליטה של גזים מזיקים, ושקול לנטיעת 540 עצים.

UBQ נוסדה ב-2012 בידי הרב יהודה פרל וטאטו ביג’יו שעלה לישראל מדרום אמריקה עם עבר עסקי עשיר. החברה מספקת מוצרים לחברות “עשה זאת בעצמך”, יצרני רכב ומותגים מובילים, המשלבים את חומר הגלם במוצריהן.

חברת Arcos Dorados מעסיקה 94 אלף עובדים, והיא כאמור בעלת הזיכיון של “מקדונלד’ס” במדינות רבות בדרום ומרכז אמריקה, כולל ברזיל, ארגנטינה, מקסיקו, אורוגוואי וכן מדינות רבות אחרות והאיים הקריביים. ההסכם החדש נחתם כחלק ממחויבות החברה לשמירה על איכות הסביבה וצמצום פליטת גזי חממה. המוצרים הראשונים יגיעו למסעדות “מקדונלד’ס” בדרום אמריקה כבר ברבעון הראשון של 2020.

לדברי ביג’יו, מנכ”ל ומייסד משותף של UBQ, “ההסכם בין החברות הוא ראשוני מסוגו, וצפוי להביא למהפכה במיחזור ברשתות המזון המהיר, הצורכות כיום כמויות גדולות של פלסטיק בתפעול השוטף. אנו צופים המשך התרחבות של שיתוף הפעולה לזכיינים ורשתות נוספות בכל העולם”.

כתבות נוספות בחדשות

0

500 ק”ג מגבונים הביאו לסתימה גדולה בשכונת...

צוותי "מי שבע" פעלו במהלך החג לשחרור סתימת ביוב גדולה, שנגרמה כתוצאה מהצטברות מגבונים בקו ביוב ראשי

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

סעיף קורונה בחוזי מעונות הסטודנטים

אוניברסיטת בן-גוריון מכניסה סעיף קורונה לחוזי השכירות של המעונות

חדשות23 בספטמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה