חדשות

“עוזרות” לעירייה

חדשות4 בדצמבר 2019    2 דקות
0

במסגרת פרויקט קהילתי של תלמידות במקיף אמי"ת (ע"ש וסרמן) בבאר שבע, התגייסו התלמידות בשיתוף אגף האחזקה בעירייה לשפר את פניו של פארק יעלים

“עוזרות” לעירייה
"לקיחת אחריות שמביאה לתוצאות". הפרויקט של תלמידות המקיף | צילום: באדיבות עיריית באר שבע

תלמידות ממקיף אמי”ת (ע”ש וסרמן) בבאר שבע אימצו באחרונה את פארק יעלים בעיר, ובשיתוף אגף האחזקה בעירייה יצאו במבצע רחב לשיפור פני הפארק בשכונה ה’.

ל”שבע” נמסר, שהפרויקט הוא חלק מתוכנית חינוכית רחבה, הפועלת בכיתת “נחשון” במקיף, כיתת מנהיגות חברתית המשלבת מצוינות לימודית עם הובלה ערכית ורכישת מיומנויות אישיות וחברתיות.
מטרת התוכנית היא להוביל את התלמידים לתרומה לקהילה תוך כדי צמיחה אישית. לאחר תהליך ממושך של חשיבה ותכנון, התחלקו התלמידים לצוותי פעולה על בסיס תחומי עניין ויכולות או כישרונות יצירתיים, משיכה לעבודה עם בעלי חיים, קשישים, ילדים ועוד.

צוות תלמידות שכבה י”א שבחר בתרומה יצירתית לעיר, התלבט בין מספר פרויקטים, ולבסוף בחר בשלב ראשון לאמץ את פארק יעלים, לשפץ ולשפר את פניו יחד עם אגף האחזקה ברשות, להנאת תושבי בירת הנגב.

לדברי המחנך יהודה רוטנברג, “מדהים לראות את ההתגייסות, החשיבה, המוטיבציה וההשקעה לאורך זמן של כל התלמידים וכל הצוותים למבצעים אותם יזמו למען העיר והקהילה, כאשר לאורך כל הדרך בולטת העבודה האישית והקבוצתית הבונה ומעצימה את התלמידים, ומעניקה להם כישורי חיים ויכולות במגוון תחומים. התלמידים לומדים לקחת אחריות, ולהפוך ממובלים למובילים”.

רוטנברג מספר שמלבד התלמידות שאימצו את הפארק, מתנדבות קבוצות נוספות בעמותת “באר שבע אוהבת חיות”, בית הספר “מגן” לחינוך מיוחד, חניכת תלמידי יסודי, עבודה עם קשישים ועוד.
רון, אחת התלמידות המתנדבות בפארק יעלים: “היינו צריכות לבחור פרויקט שיעניין אותנו וגם נתרום בו את מלוא הכישרונות שלנו. הפרויקט הזה מראה את האהבה שלנו לעיר ואת הרצון שלנו להשפיע”.

מנהל מקיף אמי”ת, צוריאל רובינס: “תלמידינו הם דור העתיד של המנהיגות החברתית בישראל, מנהיגות החוצה גבולות בסבלנות וסובלנות, תרומה לקהילה וחשיבה על הזולת. בליווי המחנכים המסורים, תורמים התלמידים מעצמם לעיר ולקהילה, ובאותה שעה רוכשים כלים לחיים. ההשקעה של התלמידים בפרויקטים עבור הקהילה הולכת בד בבד עם ההצלחה בלימודים, לקיחת אחריות שמביאה לתוצאות”.

כתבות נוספות בחדשות

0

“יש לקדם באופן מיידי החלטת ממשלה להפיכת...

מנהל המכון הוולקני, פרופ' אלי פיינרמן: "עלינו לפעול למען הפיכת הנגב למרכז ארצי– גלובלי של קדמה טכנולוגית. אנו מאמינים כי תחום זה יהווה את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים ויזניק את הנגב אל עשור חדש של קדמה".

חדשות29 בנובמבר 2020    3 דקות
0

מתקדמים בעבודות חידוש ופיתוח רחובות וינגייט וארלוזורוב...

במסגרת התוכנית העירונית לחידוש השכונות הוותיקות, עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית ומנהלת הסכם הגג, ממשיכה בעבודות פיתוח וחידוש רחובות וינגייט וארלוזורוב בשכונה ג'.

חדשות29 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה