חדשות

נציגות לבאר שבע בכנס השלוחים של חב”ד בניו יורק

חדשות28 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מנהל בית חב"ד בבירת הנגב הרב זלמן גורליק, התכבד במהלך האירוע בקריאת פרק "תהלים" לזכות כל תושבי ישראל

נציגות לבאר שבע בכנס השלוחים של חב”ד בניו יורק
צבא השלוחים. ה-תמונה של האירוע | צילום: באדיבות הרב זלמן גורליק

יותר מ-5,000 שלוחי חב”ד מכל רחבי העולם השתתפו, בתחילת השבוע, בערב ההצדעה העולמי השנתי לשלוחים שהתקיים בניו יורק, במסגרת כינוס השלוחים העולמי. ל”שבע” נמסר, שאורח הכבוד בערב ההצדעה היה דויד פרידמן (שגריר ארה”ב בישראל), שאמר בדבריו שהאחראים על תקומת העם היהודי לאחר השואה הם האנשים הנמצאים כאן באולם, שלוחי הרבי שפזורים בכל פינה בעולם. הערב נפתח בקריאת פרק “תהלים” לזכות כל תושבי א”י לשמירה והצלחה. בקריאה התכבד הרב זלמן גורליק (השליח הראשי של חב”ד בבאר שבע).

עשרות רבני ומנהיגי קהילות מהארץ והעולם השתתפו בכינוס השלוחים העולמי השנתי. הדיונים המשותפים החלו ביום רביעי שעבר, ונחתמו בערב ההצדעה לשלוחי חב”ד ולמפעל השליחות העולמי שלהם.

אחד מאלפים. הרב גורליק בכנס | צילום: באדיבות הרב זלמן גורליק

במהלך הכינוס, שנמשך 5 ימים, נהנו השלוחים ממגוון רחב של סדנאות בנושאים שונים, שיסייעו להם בעבודת השליחות והרבנות במהלך השנה. לא פחות מכך, שמחו השלוחים לפגוש פעם אחת בשנה את חבריהם ועמיתיהם הפזורים בכל רחבי הגלובוס. ביומו השלישי של הכינוס פקדו אלפי השלוחים את ציונו הקדוש של הרבי מלובביטש בשכונת קווינס, ובבוקרו של יום ראשון השבוע התאספו כולם לתמונה הקבוצתית מהמפורסמות בעולם, המצולמת בחזית מרכז חב”ד העולמי – 770.

אחד משיאי אירוע ההצדעה הענק היה טקס ה”ראל קאל”, הרגע בו המנחה מכריז את שמות המדינות מהן הגיעו השלוחים לכינוס, כאשר מספר השלוחים בכל מדינה מוצג על המרקעים. ברגע שהכריז המנחה את שמה של המדינה, נעמדו כל השלוחים של אותה מדינה לקול מחיאות הכפיים של כל המשתתפים. “התמונה הקבוצתית”, שזכתה בתואר “כל העולם בתמונה אחת”, הציגה את אלפי השלוחים הנעמדים לתצלום משותף על רקע חזית הבניין המפורסם 770, כאשר הם יוצרים פסיפס אנושי חסידי מרהיב. הצילום שנמשך דקות ארוכות גורם לכל השלוחים לפצוח בשירה אדירה הסוחפת את כל הנוכחים.

כתבות נוספות בחדשות

0

הקורונה “תרפא” את הכבישים מירוחם לכיוון באר...

בזכות פעילותם הנמרצת של קבוצת פעילים מירוחם, בהובלת חברת המועצה נילי אהרון, החלו באחרונה עבודות לשיקום כבישי הדמים. אימו של פעוט שנפגע קשות בתאונת דרכים בכביש לדימונה ומרותק כיום לכיסא גלגלים ל"שבע": "אנחנו ניצלנו בנס, פשוט בנס"

חדשות4 ביוני 2020    4 דקות
0

פגיה ממוגנת חדשה תקום בסורוקה

ועדת המשנה לתכנון ובנייה באר שבע אישרה גם הקמת מבנים למחקר קליני ולשיקום והכפלה של חדר המיון בבית החולים, הכל בכפוף לדיון בהתנגדויות אם יוגשו לאחר סיום תחולתן של התקנות לשעת חירום לצורך המאבק בנגיף הקורונה

חדשות4 ביוני 2020    2 דקות

כתיבת תגובה