חדשות

“יחדיו” נלחמת באלימות נגד נשים

חדשות28 בנובמבר 2019    2 דקות
0

"הבעיה של אלימות כלפי נשים היא לא רק בעיה של נשים, היא בעיה של החברה כולה", אמרה ביום עיון בנושא של העמותה מנכ"לית מסל"ן ליזה ניקולאיצ'וק

“יחדיו” נלחמת באלימות נגד נשים
"היום הזה לא היה אפשרי לפני 20 שנה". יום העיון | צילום: "צבי תקשורת"

כמדי שנה, וכמי שמובילה את הטיפול באלימות במשפחה בדרום, קיימה ביום שני השבוע (בו צוין יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים) עמותת “יחדיו” יום עיון בנושא. ל”שבע” נמסר, שהשנה הוקדש יום העיון לאלימות הנראית והבלתי נראית, והשתתפו בו יו”ר “יחדיו” ד”ר אסתר לוצאטו, מנכ”ל העמותה אלוף משנה במיל’ יאיר באר, פרופ’ אווה אילוז, תיאטרון “פלטפורמא” עם ההצגה “מפורסמת”, המבוססת על סיפורה של מאי קטאל, להקת “קמע” והצוות המקצועי של “יחדיו”. האירוע נערך במסגרת קתדרת “יחדיו” והעומדת בראשה העובדת הסוציאלית עדי לברון עטיה.

ד”ר לוצאטו אמרה בפתח האירוע: “בישראל כלואים במעגל האלימות כמיליון אנשים, בהם גם ילדים, שהינם הדור הבא במעגל. בניגוד לדעה הרווחת, האלימות ממנה סובלות הנשים אינה נגע של חברה מסוימת, היא מתרחשת כל הזמן ובכל שכבות האוכלוסייה, ללא רחם. התופעה עצומה בממדיה, אך לפי הסטטיסטיקה רק 1 מתוך 4 נשים נפגעות מתלוננת. אני מאמינה שהחברה צריכה להתחייב להילחם בכך, במשאבים רבים שעל המדינה להשקיע, באיתור מוקדם, שיקום ארוך טווח, ועוד”.

היא הוסיפה: “עמותת ‘יחדיו’ הינה פורצת דרך בתחום הטיפול באלימות במשפחה, ונותנת מענה לתופעה במספר פרויקטים, ובכך מסייעת למיגור התופעה החברתית הקשה. ‘יחדיו’ תהיה בין העמותות המובילות למאבק באלימות נגד נשים. נוביל – וננצח”.

מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית באר שבע אתי כהן הדגישה, ש”יותר מ-20 שנה מציינים בכל העולם את היום הזה. ככל שנדבר ונעמיק על תחום האלימות כלפי נשים, ניווכח לדעת עד כמה רבה העבודה שלפנינו. מחובתנו המוסרית, המקצועית והאישית לעשות כל מאמץ אפשרי במטרה להפחית את האלימות כלפי נשים. בדוחות שהתפרסמו באחרונה רואים עליה של 11 אחוזים בפניות, ורק בחודש האחרון נרצחו 3 נשים בידי בנות זוגן. אנו מצפים שיטפלו יותר בגברים ובילדים, בנוסף לטיפול בנשים. רק ראייה הוליסטית, הכוללת את כלל הגורמים והמוסדות, תוכל לסייע. אני מודה בהזדמנות זו ליאיר ולעמותת ‘יחדיו’ על השותפות העמוקה עם העירייה לאורך השנים”.

אלוף משנה במיל’ באר ציין, ש”עלינו לשים את עצמנו במקומו של האחר, השונה מאיתנו; השאיפה של כולנו היא להיות מוגנים ממעשי אלימות וחבלה המאיימים על החברה ועלינו כולנו. האתגר שלנו כעמותה המפעילה מרכזי סיוע וטיפול באלימות מצוי בפוגע האלים ובקורבנות: אשתו, חברתו, משפחתו וילדיו. זו חובתנו המוסרית”.

מנכ”לית מסל”ן ליזה ניקולאיצ’וק, סיכמה: “היום הזה לא היה אפשרי לפני 20 שנה; השיח לא היה פתוח, והכל היה מתחת לשטיח. אני שמחה שאנחנו במקום אחר היום. הבעיה של אלימות כלפי נשים היא לא רק בעיה של נשים, היא בעיה של החברה כולה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה