חדשות

3 פצועים קשה בתאונות אופניים בבאר שבע בעשור

חדשות6 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

בעשור האחרון נפגעו מתאונות בתחום העירוני במדינה יותר מ-1,000 ילדים ובני נוער שרכבו על אופניים

3 פצועים קשה בתאונות אופניים בבאר שבע בעשור
"במפגש עם כלי רכב, רוכב האופניים תמיד יפסיד". רוכבי אופניים | צילום אילוסטרציה: עמותת "אור ירוק"

לקראת יום הכיפורים, 3 ילדים ובני נוער (בני 0 – 19) נפצעו קשה בבאר שבע לאחר שהיו מעורבים בתאונות דרכים בעת שרכבו על אופניהם. ל”שבע” נמסר, שבעשור האחרון (2009-2018) נפגעו בתאונות בתחום העירוני 1,018 ילדים ונערים כאשר רכבו על אופניהם, 22 נהרגו וקרוב ל-300 נפצעו באורח קשה. ב-2018 נפגעו בערים וביישובים 73 ילדים ובני נוער רוכבי אופניים, 3 מהם נהרגו ו-24 נפצעו קשה. מתחילת השנה, נהרגו 12 רוכבי אופניים (מכל הגילאים) ברחבי ישראל, כאשר בכל 2017 נהרגו 12 רוכבים, ובשנה שלאחריה נהרגו 16 רוכבים.

טיפים לרכיבה בטוחה ביום הכיפורים: חובשים קסדה בכל רכיבה (קסדה היא שומר ראשו של הרוכב, ולכן רוכבים רק עם קסדה רכוסה היטב), ברכיבה בשעות הלילה יש ללבוש בגדים בהירים שניתן לזהותם בחושך ולהשתמש במחזירי אור, בכל רכיבה יש לרכב עם מגנים לברכיים וכפפות, ילד מתחת לגיל 16 לא ירכב על אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי או הובר-בורד, ודאו את תקינות האופניים (הצופר, הצמיגים, הבלמים, התאורה ומחזירי האור) וכן יש ל-ודא שהאופניים מתאימים לגובה של הרוכב כך שקצות אצבעותיו יגיעו לקרקע.

ארז קיטה (מנכ”ל עמותת “אור ירוק”): “האופניים הם כלי תחבורה ‘ירוק’, זול, נוח ומתאים לפעילות גופנית, אך הרוכבים עליהם חשופים לפגיעות קטלניות בהיעדר אמצעי הגנה. על המשרד לבטיחות בדרכים לשים בראש סדר העדיפויות את בטיחות הרוכבים, לא רק ביום הכיפורים אלא בכל השנה; חייבים להתחיל להתחשב ברוכבים, ולסלול עבורם שבילי רכיבה ייעודיים שיפרידו אותם מכלי הרכב על הכביש, ויסייעו להגברת ביטחונם ולהפחתת מספרי הנפגעים. במפגש עם כלי רכב, רוכב האופניים תמיד יפסיד, ועל כן חייבים לדאוג לתשתיות מתאימות עבורם”.

כתבות נוספות בחדשות

0

“יש לקדם באופן מיידי החלטת ממשלה להפיכת...

מנהל המכון הוולקני, פרופ' אלי פיינרמן: "עלינו לפעול למען הפיכת הנגב למרכז ארצי– גלובלי של קדמה טכנולוגית. אנו מאמינים כי תחום זה יהווה את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים ויזניק את הנגב אל עשור חדש של קדמה".

חדשות29 בנובמבר 2020    3 דקות
0

מתקדמים בעבודות חידוש ופיתוח רחובות וינגייט וארלוזורוב...

במסגרת התוכנית העירונית לחידוש השכונות הוותיקות, עיריית באר שבע באמצעות החברה הכלכלית ומנהלת הסכם הגג, ממשיכה בעבודות פיתוח וחידוש רחובות וינגייט וארלוזורוב בשכונה ג'.

חדשות29 בנובמבר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה