חדשות

מעודדים עצמאות בקרב אנשים עם מוגבלויות

חדשות8 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

הכפר השיקומי "עלה נגב - נחלת ערן" חנך את "בית הילה", המשמש כבית נגיש

מעודדים עצמאות בקרב אנשים עם מוגבלויות
בית חדש לבעלות מוגבלויות. דיירות ב"בית הילה" | צילום: "עלה נגב"

“בית הילה” החדש, המאפשר ומעודד את הדיירות בו לקחת חלק פעיל ועצמאי במרחב, נחנך באחרונה בכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן”, בראשות האלוף במיל’ וחתן פרס ישראל דורון אלמוג.

ל”שבע” נמסר, שהבית מבטא שלב בתהליך שעברו דיירותיו עוד בביתן הקודם. בשנתיים האחרונות החל הצוות ביישום תוכנית שמטרתה לתת כלים לניהול משק בית וחיים עצמאיים לדיירות; פעם בשבוע ביצעו הבנות מטלות בסיסיות יחד עם הצוות כחלק משגרת היום: סידור החדרים, החלפת מצעים, טיפוח אישי וכדומה. בסיס התפישה של הצוות היה שאם יינתנו להן הכלים המתאימים, יוכלו הבנות לפתח עצמאות מסוימת, ומכאן נולד הרעיון של הקמת בית נגיש.

התהליך המורכב של התאמת דיור לאנשים עם מוגבלות חייב להיעשות באופן מקצועי ומקיף. תהליך זה מביא בחשבון התייחסות לפרמטרים של האדם וסביבת מגוריו, תוך כדי עיון מעמיק בעיסוקים המרכזיים שאדם זה מבצע ליד ביתו.

הבית החדש שופץ עם מחשבה על הפרטים הקטנים: יצירת דלפקי עבודה בגובה מותאם לכיסא גלגלים, מעברים רחבים, צבעים וריחות המאפשרים שליטה במרחב ואלמנטים רבים המסייעים לעבודה עצמאית. לחנוכתו הוזמנו משפחות הדיירות הנרגשות. ההורים והבנות יצרו חמסות מעץ עם ברכת הבית שיתלו בחדריהן החדשים.

מנכ”ל “עלה נגב – נחלת ערן” אבי וורצמן: “הדיירות המדהימות הללו יחד עם הצוות המסור מוכיחות לנו שוב שהשמיים הם הגבול. תפקידנו הוא ליצור חברה מתוקנת הנותנת מקום ראוי ומכבד לבעלי המוגבלות בקרבנו. אנו גאים להיות ממובילי השינוי ביחס לאנשים עם מוגבלויות בישראל”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מחלקת הקורונה בסורוקה נפתחה מחדש

בעקבות העלייה בתחלואה, נפתחה מחדש מחלקת הקורונה בסורוקה וכעת מאושפזים בה 9 חולים

חדשות28 ביולי 2021    דקה אחת
0

דיווחו דיווח כוזב לשרות התעסוקה ונעצרו

שלושה חשודים מהנגב חשודים שבמהלך הקורונה ביצעו דווח כוזב של מאות עובדים לשרות התעסוקה

חדשות27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה