חדשות

משרדים במקום קברים

חדשות11 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

אושרה עסקת הקומבינציה בין עיריית באר שבע לחברת "לוינשטיין נכסים בע"מ" במתחם "מוסכי העירייה", השוכן על קרקע מזוהמת וקברים

משרדים במקום קברים
רו"ח תומר ביטון. "עסקה מורכבת" | צילום: ארכיון "שבע"

מועצת עיריית באר שבע אישרה באחרונה את העסקה בין העירייה לחברת "לוינשטיין נכסים בע"מ" מקבוצת "לוינשטיין" במתחם "מוסכי העירייה", השוכן על קרקע מזוהמת וקברים.

בדיון בנושא בוועדת המכרזים העירונית (שקיבלה הצעה אחת בלבד, זו של "לוינשטיין") אמר גזבר הרשות רו"ח תומר ביטון: "היו מספר רוכשים למספר זה, כאשר בסופו של דבר הם החליטו שלא לגשת למכרז משיקולים שלהם. נציין שבהליך זה ביצענו שיווק אגרסיבי לצורך קבלת הצעות; שכרנו (את) שירותי חברת 'מרכז הבנייה הישראלי' שתקדם את השיווק, ואף קיימנו ישיבת הבהרות עם ראש העירייה".

הגזבר הדגיש: "אומנם קיימת אטרקטיביות בשל מיקום השטח. אולם, ישנם קשיים במתחם שהזוכה יידרש לטפל בהם כמו פינוי קרקע מזוהמת וטיפול בקברים. נזכיר שלפני כ-7 שנים רכשו את המגרשים הנ"ל 'כימיקלים לישראל', והם החליטו להחזיר את הקרקע בהתאם לאפשרות שהייתה בידם. מדובר בעסקה מורכבת, ולאור מורכבותה מדובר בהצעה אטרקטיבית".

כעת, יוכלו ב"לוינשטיין נכסים" להתחיל בבניית משרדים ומסחר בשטח של כ-31 אלף מ"ר על גבי המגרשים הצמודים 701 ו-703 במתחם המדובר בהיקף של כ-14.4 דונם, במסגרת פרויקט המסתכם לפי ההערכה בכרבע מיליארד (250 מיליון) שקלים. הקומבינציה תכלול אספקת שירותי בנייה לרשות לכ-5,100 מ"ר משרדים וחנייה, שיימסרו לעירייה לשימושה.

כתבות נוספות בחדשות

0

נהגי "דן באר שבע" משיבים אש

בעקבות הפרסום באתר ועיתון "שבע" על המתקפה כלפי תפקוד הנהגים, מגיבים נהגי התחבורה הציבורית בבירת הנגב בחריפות כלפי חברי ההנהלה התוקפים והנהלת העיר בכלל

חדשות25 באוגוסט 2019    5 דקות
0

היוזמות החברתיות והחינוכיות שישנו את פני הנגב

50 יוזמות של סטודנטים מתוכנית "שבילים" במכללת קיי הוצגו באירוע מיוחד לסגל המרצים ומשפחות הסטודנטים

חדשות25 באוגוסט 2019    3 דקות

כתיבת תגובה