חדשות

בלעדי: שמשות האוטובוס נופצו, השביתה בדרך

חדשות27 ביוני 2019    2 דקות
1

ועד הנהגים בחברת "דן באר שבע" ישבית לשעתיים את התחבורה הציבורית בעיר, בעקבות אירוע אלימות קשה במיוחד

בלעדי: שמשות האוטובוס נופצו, השביתה בדרך
"המון בומים ואבנים". הפגיעה באוטובוס | צילום: נאג'י אבו רביעה

את סיום המשמרת שלו אתמול (רביעי) סמוך ל-21:45 נאג’י אבו רביעה, נהג חברת “דן באר שבע” לא ישכח עוד הרבה זמן. אבו רביעה הותקף בידי חבורה של נערים יהודים (מעדות שונות, פרטים בהמשך…) וערבים, שבשלב מסוים יידו אבנים לעבר האוטובוס בו נהג, ושברו את אחת משמשותיו.

אבו רביעה, נהג בקו 3 בחברה, סיפר ל”שבע”: “העליתי בתחנה שלפני קניון ‘אביה’ בין 10 ל-12 נערים, שהתחילו עם צעקות באוטובוס והשתוללות. עצרתי את האוטובוס כמה פעמים, והם הבטיחו לי להיות בשקט. שאלתי אותם באיזו תחנה הם יורדים, והם ענו לי, ואז עוד פעם המשיכו עם הבלגן שלהם. התקשרתי לבקרה כדי לדווח על מה שקורה, והם הזמינו משטרה. בדיוק כשהנערים הגיעו לתחנה שלהם, כולם ירדו במכה אחת, והתחילו פתאום לזרוק אבנים על האוטובוס”.

ומה עשית?

“היו לי כמה אנשים באוטובוס שבכלל לא היו שייכים לאירוע הזה, אז ביקשתי מהם לשכב על הרצפה. לא היו הרבה אנשים באוטובוס, אבל היו הרבה נערים מאותה קבוצה שהתנהגו כמו אגרוף אחד, וזרקו על האוטובוס הרבה אבנים. כשראיתי שאי אפשר לנסוע, ירדתי מהאוטובוס, והם ברחו. אז ראיתי שהזגוגית האחורית מצד ימין נשברה. אנשים גם צעקו במהלך האירוע בפאניקה בתוך האוטובוס. חיכיתי שהמשטרה תגיע, ובמקרה עבר במקום בחור מהבולשת, שעדכנתי אותו, והוא התחיל לטפל בתיק. למזלנו, אף אחד לא נפגע”.

האם היו לך בעבר אירועי אלימות כנהג?

“לא, זה היה אירוע ראשון ומאוד מפחיד. מיד כשהנערים עלו לאוטובוס הם התחילו בקללות והשפלות כלפיי, בצורה ממש לא נעימה, גם באופן גזעני. היו שם אתיופים וגם לא אתיופים וגם 2 ערבים, ממש דו קיום למלחמה באוטובוסים; כל העדות היו שמה”.

ואיך הצלחת לחזור לעבודה היום?

“אני בעבודה. לא רציתי לבוא לעבודה, כי זה מפחיד ומלחיץ, ואין לך שום הגנה, אפילו לא גז מדמיע סתם בשביל להפחיד אותם; בשלב מסוים הוצאתי פנס קטן כדי להפחיד אותם, שיחשבו שזה גז מדמיע. דיברתי פה עם חבר ועד, והמשטרה קבעה איתי פגישה הבוקר, ונתתי להם עדות. זו הרגשה לא נעימה, ממש מגעילה. אני אמשיך לעבוד כי אני מחויב לעבוד, אבל יש לי הרגשה נפשית לא טובה. אם האבן שנכנסה לאוטובוס הייתה מגיעה מקדימה, והייתי פותח את הדלתות זה לא היה נגמר טוב. תאר לעצמך שהאבן הזו הייתה פוגעת במישהו מהנוסעים. היה אירוע עם המון בומים ואבנים, והרגשתי כמו בחברון או באיזו הפגנה. למה הם צריכים להגיע למצב הזה, אני לא מבין”.

בעקבות אירוע זה וחתכים בצוואר של מבקר שנפגע מציפורניה החדות של נוסעת שנתפסה ללא כרטיס, הודיעו בוועד הנהגים של “דן באר שבע” שבכוונתם להשבית את התחבורה הציבורית בבירת הנגב לשעתיים, ביום שלישי הבא, בין השעות 10:00-12:00.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • משה

    אוכלוסייה המיץ של הזבל בבאר שבע. הרוב שבורים תחת אין פלא שהנוער יוצא ככה