חדשות

המהפך של השדרה

חדשות18 ביוני 2019    דקה אחת
0

השדרה המוזנחת לצד בית "בת דור" באר שבע שודרגה והפכה ל"שדרת האשלים"

המהפך של השדרה
"שדרת האשלים המקסימה". השדרה המוזנחת לשעבר | צילום: פרויקט פלייס-מייקינג

פרויקט פלייס-מייקינג “שדרת האשלים”, הממוקם במעבר לצד בית “בת דור” באר שבע לכיוון מקיף א’ בבירת הנגב נחנך אתמול (ראשון). ל”שבע” נמסר, שהשדרה המוזנחת עברה מהפך ובמסגרתו נצבעו הגדרות, הוקמו פינות ישיבה וספסלים, הוצבו טריבונות ישיבה, הותקנה תאורה למקום ועוד.

הגדרות הפכו לשדה כלניות פורח המשקף את יופיו של הנגב, ומצידה השני של הגדר צוירו מוסדות המזוהים עם בירת הנגב כמקור לגאווה, ביניהם אנדרטת הנגב. כל אלה הפכו את השדרה למקום נעים וחווייתי לעוברים ושבים, בזכות מימון הפדרציות היהודיות ובשיתוף המחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת בן גוריון.

על התכנון והביצוע של הפרויקט בשטח עמל צוות הסטודנטים מהמחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה (אנדריאה, עומרי, אור, הדר, דוד ואלון) ורועי פביאן מנחת הקורס “קריאייטיב פלייס-מיקינג”. בפעילות הקהילתית שותפו גם תלמידי מקיף א’, שלקחו חלק משמעותי בפרויקט ובהקמת המיזם. “את היצירתיות שהבאתם איתכם ואת רוח הנעורים ניתן לראות בכל מקום בגינה”, אמרה בטקס החנוכה מנכ”לית “בת דור” באר שבע ולהקת המחול “קמע”, מרב צימנד. את האירוע כיבדו בנוכחותם, בין היתר, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק האחזקה העירונית שמעון בוקר, מנהל אגף האחזקה ברשות אבי ביטון, מנהלת “שותפות מונטריאול” דפני לפידות ונציגת הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה נסטיה ליטווינקו.

וצימנד סיכמה: “הפרויקט שאתם רואים כאן היום הוא פרי עבודה של 3 סמסטרים, שהתחיל באפיון, המשיך בבחירת המקום, דרך תכנון הפרויקט ועד לביצוע שלפנינו. שדרת האשלים המקסימה היא עבור הקהילה, ואני מקווה שתמשיך להנעים את ההליכה במקום לכל תושבי השכונה ובאיה, לשנים לבוא”.

כתבות נוספות בחדשות

0

מסיבת טבע באזור באר שבע הופסקה על...

המסיבה הופסקה על ידי המשטרה בגלל הפרות הנחיות משרד הבריאות

חדשות14 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

אלה המסלולים החדשים של חולי קורונה בבאר...

מסעדות, סופרים ומרכזי קניות. מסלולים חדשים פורסמו

חדשות13 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה