חדשות

פרסום ראשון: פסולת מסוכנת תוטמן בנאות חובב

חדשות21 במאי 2019    2 דקות
0

אושרה תוכנית להקמת אתרי אשפה מסוכנת ויבשה בתחומי המועצה התעשייתית

פרסום ראשון: פסולת מסוכנת תוטמן בנאות חובב
נאות חובב | צילום: חיים אוחיון

הטמנה עצמית: ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה, באחרונה, פה אחד, תוכנית להקמת אתרי פסולת מסוכנת ויבשה במועצה התעשייתית נאות חובב, זאת לאחר שבפני הוועדה העלה מנהל היחידה לאיכות הסביבה בנאות חובב ניר חסון, התנגדות עצמית לתוכנית.

אתרי האשפה מתפרסים על שטח של כ-830 דונם, וכוללים מטמנה לפסולת מסוכנת ומטמנה לאשפה יבשה ולבריכות אידוי ולמתקני ביוב לשפכים תעשייתיים במועצה התעשייתית, שהגישה את התוכנית יחד עם "החברה לשירותי איכות הסביבה" (הפועלת בתחומי נאות חובב), במטרה לשקם חלק מבריכות האידוי הישנות, לפי החלטת הממשלה מיולי 2013.

כ-415 דונם משטח המיזם מיועדים להטמנת פסולת מסוכנת בבריכות מספר 204, 208 ו-209. אשפה זו תתקבל לאחר טיפול במתקן הייצוב מיצוק, הנמצא כ-3 ק"מ צפונית מזרחית למטמנה המתוכננת. כ-350 דונם בפרויקט (בתאי שטח 201 – 203) ישמשו לבריכות אידוי ולמתקני ביוב לשפכים תעשייתיים ובהמשך לטיפול והטמנה של פסולת יבשה. הפרויקט לווה בתסקיר השפעה על הסביבה, שנבדק בידי המשרד להגנת הסביבה.

ועדת המשנה קיבלה את התנגדותה של מועצת נאות חובב להוספת שימוש (בתאי שטח 201 – 203) של הטמנת אשפה תעשייתית מאושרת, לנוכח העובדה שתשתיות האיטום באותן בריכות מתאימות לכך, ולכן לא מדובר בשינוי משמעותי. בוועדה ציינו, שכיום יש מחסור בנפחי הטמנה ייעודיים לאותה פסולת, הנוצרת במספר מפעלים בנאות חובב (כמו "אלקון", "מרכז מיחזור" ו"תרכובות ברום"), והפיתרון להטמנתה במועצה התעשייתית עדיף על שינועה לאתרים אחרים ומרוחקים, הכל לפי התייחסות המשרד. יחד עם זאת, הוסיפו בוועדת המשנה, הנושא הובא להתייעצות בוועדת העורכים של תמ"א 16, ובפברואר השנה היא החליטה לקיים דיון נוסף באפשרות ההטמנה של אשפה תעשייתית מאושרת באתר, לאחר שהוועדה המחוזית תדון בעניין ואחרי שתתקבל חוות דעת המשרד להגנת הסביבה.

כמו כן, התקבלה חלקית התנגדות נוספת של נאות חובב, כך שבשלב ראשון תתאפשר הטמנת פסולת יבשה ותעשייתית מאושרת רק ב-2 מתוך 3 תאי השטח המדוברים, כאשר בכל תא שטח תותר הטמנה של אחד מ-2 סוגי האשפה. ביצוע עבודות ההטמנה ייעשה בכפוף לקבלת אישור המשרד, וכך גם לגבי פתיחת תא ההטמנה ה-3, שיותנה בקבלת אישור המשרד להגנת הסביבה.

כתבות נוספות בחדשות

0

"דן בדרום": העידן החשמלי

אוטובוס חשמלי ראשון יוכנס לשירות בחברת האוטובוסים במהלך נובמבר הקרוב

חדשות24 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

עשרות מנהלי דיגיטל חדשים בנגב

מחזור שלישי של "מנהלי מדיה חברתית" הושלם ב-UTECH בית הספר לדיגיטל במכללה הטכנולוגית באר שבע

חדשות24 בספטמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה