חדשות

עצמאות עם משמעות

חדשות15 במאי 2019    דקה אחת
0

עמותת "בית מוריה", בשיתוף נוער דב"ש מישיבות "אהל שלמה" של רשת "בני עקיבא" ו"אמית" ערכה, לקראת יום העצמאות האחרון, אירוע מיוחד לקשישי העיר

עצמאות עם משמעות
"ישבו מרותקים". האירוע במתנ"ס "בית מוריה" | צילום: באדיבות "בית מוריה"

אירוע ייחודי לקשישי באר שבע, תחת הכותרת “עצמאות עם משמעות”, התקיים לקראת יום העצמאות האחרון, בידי עמותת “בית מוריה” בבירת הנגב, בשיתוף נוער דב”ש (דתי באר שבע – י.ס.ד) מישיבות “אהל שלמה” של רשת “בני עקיבא” ו”אמית”.

ל”שבע” נמסר, שבמסגרת הפעילות, ישבו בני הנוער עם הקשישים במתנ”ס “בית מוריה”, ראיינו אותם, ושמעו את סיפוריהם מתקופת הקמת המדינה, כל אחד והסיפור האישי שלו. הקשישים סיפרו לצעירים כיצד הגיעו לארץ, על החיים בתחילת דרכה של ישראל, המעברות, השונה והדומה מהיום ובעיקר על המשפחות שלהם.

הנערים “ישבו מרותקים, והודו לקשישים, ששיתפו אותם עם הסיפורים האישיים שלהם”, סיפר ניסן סממה, רכז תוכנית נוער דב”ש ב”בית מוריה”. “הקשישים מצד שני, שמחו על ההזדמנות לחבר את הדור הצעיר לסיפורי הקמת המדינה, בתקווה שיידעו להעריך ולאהוב את המקום, בו הם חיים”.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה