חדשות

הניצחון ה-74 על הנאצים

חדשות14 במאי 2019    דקה אחת
0

באיחור של 4 ימים, ציינה באר שבע את יום הניצחון על גרמניה הנאצית, לזכר הנופלים בקרבות

הניצחון ה-74 על הנאצים
"ניצחון הרוח". טקס הניצחון | צילום: באדיבות עיריית באר שבע

4 ימים לאחר ה-9 במאי, יום הניצחון ה-74 על הנאצים, ובשל חגיגות יום העצמאות ה-71 המוקדמות של המדינה, ציינה גם באר שבע את היום ההיסטורי לזכר הנופלים בקרבות מול גרמניה הנאצית בטקס, שהתקיים ב”פארק הניצחון” בעיר.

במסגרת האירוע, שהפיקו העירייה באמצעות המחלקה לאירועים בשיתוף מחלקת הקליטה בחברת “כיוונים”, ובהשתתפות אישי ציבור רבים (ביניהם ראש הרשות רוביק דנילוביץ’, סגנים וחברי מועצת העיר, נציגי משרד העלייה והקליטה, ועד ברית הווטרנים במחוז דרום, ארגון חיילים ופרטיזנים נכי המלחמה בנאצים סניף בירת הנגב, איגוד החיילים המשוחררים בארץ, נציגי נוער ונציגי צה”ל), נערכה צעדה של הלוחמים הווטרנים, חטיבת הנצח, בליווי חברי תוכנית “מדור לדור”. כמו כן, נאמרו “יזכור” ו”אל מלא רחמים”, התקיימה הופעה של מקהלת הווטרנים, ובתום הטקס הונחו זרים של מוסדות וארגונים שונים.

דנילוביץ’ העלה על נס את מאבקם ואומץ ליבם של הלוחמים נגד החיה הנאצית, והדגיש: “אתם ניצחתם את הרוע; אתם ניצחתם את המפלצת הנאצית, והחזרתם את העולם לשפיות, באמונה שלכם, בנחישות שלכם, אבל יותר מכל, באהבה שלכם לבני אדם, לבני אנוש. אתם בשבילנו, מודל, מופת, להתנהלות, להקרבה, למסירות. אתן גיבורות ואתם גיבורים, אתן לוחמות ואתם לוחמים, הסתכלתם בעיניים למפלצת הנאצית כנגד כל הסיכויים, ניצחתם! הניצחון הגדול שלכם הוא הניצחון של האנושות, ניצחון הרוח, ניצחון האדם”.

כתבות נוספות בחדשות

0

שריפה פרצה ברחוב בר ניסן בב”ש

השריפה, בקומה השמינית, כובתה ללא נפגעים

חדשות3 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

שתי נשים חשודות ברצח ילד בן 6

הרצח אירוע בשנת 2006 ביישוב ערערה בנגב

חדשות3 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה