חדשות

מקדמים את המדעים בחברה הבדואית

חדשות13 במאי 2019    דקה אחת
0

המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב קיימו יום שיא מדעי לתלמידי "מצוינגב" בשגב שלום

מקדמים את המדעים בחברה הבדואית
השמיים הם הגבול. יום השיא בשגב שלום | צילום באדיבות מחלקת השכלה שגב שלום

יום שיא מדעי, ראשון מסוגו, נערך באחרונה, לכ-250 תלמידי תוכנית "מצוינגב", המשתתפים בפרויקט הרחפנים ותוכנת ה"ארדואינו" (תוכנת בקרה אלקטרונית) בשגב שלום. ל"שבע" נמסר, שהאירוע התקיים באולם הספורט של מקיף שגב שלום, לאחר שנה, בה השתלמו התלמידים בטכניקות מתקדמות של למידה, פיתוח ובניית תוכנה, במסגרת הפעילות של "מצוינגב", שמובילים המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, בשיתוף מחלקת הנוער במרכז הקהילתי.

את הפרויקט הובילו ויזמו כ-30 נערים ונערות מכיתות י' – י"ב, המשתתפים בתוכנית "מצוינגב" בתחום המדעים, שלמדו לאורך השנה, כיצד לבנות ולפתח בעצמם רחפנים ואת תוכנת הבקרה הטכנולוגית ארדואינו. התלמידים הדגימו והסבירו לכל חבריהם לספסל הלימודים על התוצרים שבנו, הטיסו את הרחפנים שפיתחו, וחשפו בפני תלמידי המקיף מכל שכבות הגיל את תחומי המדע והטכנולוגיה בצורה אינטראקטיבית של חידות ומשימות מדעיות.

אמור עמוסי ניסן, מנהלת תחום חינוך ברשות: "יום השיא בשגב שלום היה מוצלח ומרגש ביותר, לאור לעובדה שהיה זה היום הראשון בנושא מדעים ורחפנים ביישובי המגזר הבדואי. המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לקדם את תחום המדע בקרב כל תלמידי הנגב, ואנחנו שמחים לראות את התוצרים של העשייה המרשימה של התלמידים. שמחנו לארח ביום השיא את מנהלי בתי הספר, מפקח הנוער לחינוך הבלתי פורמאלי גבר אבו אלקיעאן, וכמובן צוות המרכז הקהילתי שגב שלום, ונאחל לכולם המשך עשייה משמעותית".

כתבות נוספות בחדשות

0

הפסקת אש? ירי מעזה על באר שבע

תושבים מדווחים ששמעו פיצוצים באזור. מד"א טיפל במספר נפגעי חרדה

חדשות16 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מבצע "אירוס"

מפקדי וחיילי פלוגת צאלים וילדי קיבוץ צאלים ותושביו יצאו לשתול פקעות של אירוס הנגב, הנמצא בסכנת הכחדה, בגבעה מוגנת בה יוכלו להמשיך להתרבות

חדשות14 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה