חדשות

כבוד אחרון לניצול השואה

חדשות7 במאי 2019    דקה אחת
1

מיד כששמע על לווייתו הצפויה של הניצול בנוכחות 2 ילדיו בלבד, ערב יום השואה, ארגון ראש ישיבת "בני עקיבא" בבאר שבע מסע לוויה מכובד ורב משתתפים למנוח

כבוד אחרון לניצול השואה
הרב רחמים פיניש. "חינוך באמצעות מעשה" | צילום: דוברות יב"ע (ישיבות "בני עקיבא")

רגע לפני הצפירה שלפני טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה, קיבל ראש ישיבת "בני עקיבא אהל שלמה" בבאר שבע, הרב רחמים פיניש, טלפון. ל"שבע" נמסר, שבצד השני של הקו הייתה מכרה, שסיפרה לו על יהודי ניצול שואה, צבי בן יצחק ז"ל, שנפטר באותו לילה, ועתיד היה להיטמן בבית העלמין בשעות הצהריים. להלוויה, אמרה המכרה, צפויים להגיע רק 2 ילדיו.

בעקבות זאת, לקח הרב פיניש על עצמו להגיע עם קבוצת תלמידים מהישיבה בראשותו לבית העלמין, ולצד לימוד משניות לזכרו בישיבה להעמיק בסיפור חייו של המנוח, כדי שזה לא יישכח, ויהיה נצור בליבות התלמידים.

לדברי ראש הישיבה, "חינוך באמצעות מעשה הוא השיעור הכי טוב; הגענו כמה אנשי צוות וכ-20 תלמידים לבית העלמין, וסייענו בנשיאת הגופה. חשוב מכך, היינו שם, נתנו תחושה לילדיו שהם לא לבד, ועשינו כבוד אחרון ליהודי ניצול שואה".

כתבות נוספות בחדשות

0

הפסקת אש? ירי מעזה על באר שבע

תושבים מדווחים ששמעו פיצוצים באזור. מד"א טיפל במספר נפגעי חרדה

חדשות16 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

מבצע "אירוס"

מפקדי וחיילי פלוגת צאלים וילדי קיבוץ צאלים ותושביו יצאו לשתול פקעות של אירוס הנגב, הנמצא בסכנת הכחדה, בגבעה מוגנת בה יוכלו להמשיך להתרבות

חדשות14 בנובמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • י.מ.
    כל הכבוד... תבורכו...

    כל הכבוד…. תבורכו..