חדשות

למגן את “העוטף של העוטף”

חדשות6 במאי 2019    דקה אחת
0

בעקבות סבב הטילים האחרון מעזה, דורש ראש המועצה האזורית בני שמעון, ניר זמיר, מהממשלה ליזום תוכנית מיגון מקיפה יותר

למגן את “העוטף של העוטף”
ניר זמיר. "התושבים שלנו לא יכולים להיות הפקר" | צילום: אדיר בניסטי

רגע אחרי שהוכרזה הפסקת האש, והמדינה חזרה אט אט לשגרה, תושבי הדרום עדיין מתאוששים מהסבב הקשה שעברו. ל”שבע” נמסר, שראש המועצה האזורית בני שמעון ניר זמיר, יוצא על רקע זה, בדרישה מהממשלה לקיים תוכנית מיגון רחבה לכל אזור הדרום שבטווח 40 הק”מ.

“היישובים שלנו נמצאים בטווח הלחימה המיידי; לא מדובר פה כבר רק על עוטף עזה, יש צורך במיגון הבתים בכל טווח 40 הק”מ. בעוד שביישובי העוטף מאורגנים עם מקלטים וממ”דים, אצלנו לא נעשתה עבודה ממשלתית בעניין”, אומר זמיר. “בקיבוצים וביישובים, יש אוכלוסייה מזדקנת, בעלת קושי הגעה למקלטים. התושבים שלנו לא יכולים להיות הפקר; על המדינה למגן את בתיהם”.

והוא מסביר: “תושבי הדרום עברו מערכה מאוד קשה, והם עוברים את זה אחת לכמה חודשים. הסינריו הזה לא יכול עוד להימשך, ויש צורך בפיתרון אסטרטגי ארוך טווח. בכל סבב לחימה שכזה, הדרום סובל, ואיתו גם בעלי העסקים. המדינה חייבת לפצות את התושבים, ולסייע להם מבחינה כלכלית; יש הכרח בהעברת תקציבים לרשויות בדרום, לשיקום ופיתוח”.

כתבות נוספות בחדשות

0

3 רשויות מהנגב מועמדות לפרס החינוך הארצי

האם באר שבע, אופקים או בני שמעון גם יזכו בפרס? ימים יגידו...

חדשות27 בינואר 2020    4 דקות
0

תמונות בשמי הפסולת

מיליוני ציפורים נודדות בשנה נהנות מהפסולת המוטמנת בפארק "דודאים", ובמסגרת קורס צילום חודשי מגיעים צלמים מתחילים וותיקים כדי לתפוס את המאורע הנדיר בעיני המצלמה

חדשות27 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה