חדשות

נשיא המדינה: “איש לא יוכל להוציא אותנו מכאן”

חדשות5 במאי 2019    2 דקות
0

ברקע האירועים המבצעיים והמצב הביטחוני, ביקר נשיא המדינה בחדר המצב של המועצה האזורית אשכול וביקש לחזק את ידי התושבים ואת הנהגת האזור

נשיא המדינה: “איש לא יוכל להוציא אותנו מכאן”
נשיא המדינה ריבלין במועצה האזורית אשכול | צילום: חיים צח, לע"מ

על רקע המצב הביטחוני וירי הרקטות הבלתי פוסק ביממות האחרונות, ביקר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום (ראשון), בחדר המצב במועצה האזורית אשכול, וביקש לחזק את ידי תושבי עוטף ישראל הסובלים לצד אזרחי הדרום כולם מירי הרקטות בימים האחרונים. את פניו קיבל ראש המועצה גדי ירקוני ובפניו סקרו קציני הביטחון של המועצות האזוריות. במהלך הביקור שבה וחזרה התרעת ״צבע אדום״ פעמים מספר והירי נמשך על יישובי העוטף.

“אנחנו בפתחו של שבוע מתוח, ובמהלכה של תקופה ארוכה, ארוכה מידי, שבה אתם תושבי הדרום מטווחים על ידי ארגוני הטרור ברצועת עזה,״ אמר הנשיא והמשיך: ״העמידה האיתנה שלכם היא לא טריוויאלית, ולא מובנת מאליה. יש כאן התיישבות ציונית גאה וחדורת מטרה שיודעת לא לוותר ולהאבק על החיים כאן, על הגבולות, על המדינה כולה”.

הנשיא ביקש לשוב ולהדגיש בפני התושבים באמצעות ראשי הרשויות את חשיבות ההקשבה להוראות הבטיחות ואמר: ״הקפדה על הוראות פיקוד העורף יצילו אותנו ויאפשרו לצה”ל מרווח נשימה ופעילות. הוראות אלה נכתבו בדם”.

בתום ביקורו אמר הנשיא: ״אני רוצה לומר לכם ובאמצעותכם לכל תושבי עוטף ישראל תודה רבה. תודה על החלוציות ועל ההשראה עבור כולנו להתנהגות במצבים שכאלה. אנחנו לא ניתן להם. לא נרפה עד אשר ישוב לפה שקט ושכנינו יבינו שמולנו עדיף לחיות רק בשלום. איש לא יוכל להוציא אותנו מכאן”.

הנשיא הוסיף: “בחרתי להיות כאן הבוקר כדי לומר לכם איזו משענת ואיזה חוסן אתם מהווים עבור כולנו. אני עומד בקשר הדוק עם המערכת הצבאית כולה מהרמטכ”ל ועד מפקד האוגדה. הם כולם עובדים עבורכם, עבור כולנו, בלי רגע של הפסקה”.

ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני הודה לנשיא ואמר: “ישנן פגיעות קשות בנפש בכל צבע אדום. זו המשימה שלנו, להוציא את תושבינו ממעגל פגיעות הנפש. המקום כולו בפריחה ואנחנו צריכים לראות איך אנחנו ממשיכים לתת פה כוחות עבור החוסן של כולנו”.

ראש המועצה האזורית שער הנגב תמיר עידאן הוסיף: “ההגעה שלך לכאן דקה אחרי להיות פה איתנו, מחזקת את כולנו. אנחנו לא במקום של טרוניה. עוטף עזה בצמיחה מרשימה, כמעט לא טבעית. ועכשיו המשימה היא לא לאבד, לא לפגוע בעוצמות השגשוג. אנחנו מתכננים להמשיך ולבנות פה, להרחיב את הישובים ולבנות גם ישוב חדש”.

מהמועצה המשיך הנשיא לביקור באוגדת עזה, שם נפגש עם מפקד האוגדה ומפקדי החטיבות, קיבל מהם את תמונת המצב העדכנית והאזין לסקירה באשר להערכת המצב העתידית. הנשיא הודה למפקדים על פעולתם הבלתי פוסקת למען השבת הביטחון לאזור ואף הודה להם בשם ראשי המועצות עמם נפגש זמן קצר לפני כן, “על הקשר ההדוק והמחזק בשעות קשות ויותר מכך בימים של שגרה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

משרד הבריאות נגד רופאה מסורוקה ש”עודדה” הימנעות...

במשרד הבריאות בוחנים את התנהלותה של פרופ' רותי שאקו לוי בעקבות פוסט שפרסמה אתמול . סורוקה : הבהירה שלא הייתה לה כל כוונה לקרוא לציבור לנהוג בניגוד להנחיות משרד הבריאות, ואף התנצלה על כך

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת
0

משטרת ישראל סיימה את חקירת אירוע פגע...

נעצר חשוד שמואשם בהפקרה אחרי פגיעה ושיבוש מהלכי משפט

חדשות12 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה