חדשות

משמחים את ניצולי השואה

חדשות1 במאי 2019    דקה אחת
0

הרמת כוסית מרגשת במיוחד נערכה במרכז "אשל" בבאר שבע, וכללה מופע סיפורים מרתק

משמחים את ניצולי השואה
שמחות להיפגש. עו"ד קלמן-חדד וד"ר טורק | צילום: עו"ד ריקי חדד-לנקרי

ארגון “ג’וינט ישראל אשל”, הרשות לזכויות ניצולי השואה ועמותת “מטב” ערכו, באחרונה, אירוע הרמת כוסית מרגש במיוחד לניצולי שואה בבאר שבע. ל”שבע” נמסר, שהניצולים התארחו במרכז “אשל להדרכה ופיתוח ידע” ברחוב יהודה הלוי, במסגרת מיזם “עכשיו זה הזמן” להפגת בדידותם של ניצולי שואה, שהרכזת שלו בבירת הנגב והסביבה היא צביה גאייר.

האירוע כלל התכנסות של קפה וטעימות מ”המתוקים של אדית”, מופע סיפורים “סביב קנקן הצ’אי” עם המספר “הקסום” גיא אלון, “ברכות ומתנות” וכן “נשנושים וטעימות”. בין המשתתפים הייתה גם יו”ר ועדת ההתנדבות העירונית, חברת המועצה עו”ד מינה קלמן-חדד, שבתה עו”ד ריקי חדד-לנקרי, משמשת כראש צוות בהתנדבות בפרויקט. עו”ד קלמן-חדד שמחה להיפגש עם אחת הניצולות הידועות (לא רק בבירת הנגב…), ד”ר ויולה טורק, בת ה-103!

ב-2015, הקימה הרשות לזכויות ניצולי השואה “שולחן עגול” משימתי בנושא המערך התומך בניצולים, בהשתתפות נציגים ממשרדי הממשלה ומארגונים העוסקים בעניין. מממצאים שהוצגו התברר, שכ-50 אחוזים מניצולי השואה מדווחים על תחושת בדידות. כמענה לצורך זה, הוחלט לייסד מיזם התנדבות לאומי למען הפגת בדידותם של הניצולים. הרשות פנתה לארגון “ג’וינט ישראל-אשל”, בבקשה שינהל את המיזם. במכרז שפרסמה “אשל” להפעלת התוכנית, זכתה “מטב”. במסגרת התוכנית, מגיעים מתנדבים לבתים של ניצולי שואה לשעתיים שבועיות, ונותנים מענה חברתי לכ-10,000 הקשישים הניצולים הבודדים.

בימים אלה, זקוקים ב”עכשיו זה הזמן” בבאר שבע למתנדבים בפרויקט.

כתבות נוספות בחדשות

0

בעומר החליטו להילחם בעסקים ומוסדות שלא עומדים...

סניף הדואר ביישוב ייסגר לשבעה ימים

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת
0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות

כתיבת תגובה