חדשות

משמחים את ניצולי השואה

חדשות1 במאי 2019    דקה אחת
0

הרמת כוסית מרגשת במיוחד נערכה במרכז "אשל" בבאר שבע, וכללה מופע סיפורים מרתק

משמחים את ניצולי השואה
שמחות להיפגש. עו"ד קלמן-חדד וד"ר טורק | צילום: עו"ד ריקי חדד-לנקרי

ארגון “ג’וינט ישראל אשל”, הרשות לזכויות ניצולי השואה ועמותת “מטב” ערכו, באחרונה, אירוע הרמת כוסית מרגש במיוחד לניצולי שואה בבאר שבע. ל”שבע” נמסר, שהניצולים התארחו במרכז “אשל להדרכה ופיתוח ידע” ברחוב יהודה הלוי, במסגרת מיזם “עכשיו זה הזמן” להפגת בדידותם של ניצולי שואה, שהרכזת שלו בבירת הנגב והסביבה היא צביה גאייר.

האירוע כלל התכנסות של קפה וטעימות מ”המתוקים של אדית”, מופע סיפורים “סביב קנקן הצ’אי” עם המספר “הקסום” גיא אלון, “ברכות ומתנות” וכן “נשנושים וטעימות”. בין המשתתפים הייתה גם יו”ר ועדת ההתנדבות העירונית, חברת המועצה עו”ד מינה קלמן-חדד, שבתה עו”ד ריקי חדד-לנקרי, משמשת כראש צוות בהתנדבות בפרויקט. עו”ד קלמן-חדד שמחה להיפגש עם אחת הניצולות הידועות (לא רק בבירת הנגב…), ד”ר ויולה טורק, בת ה-103!

ב-2015, הקימה הרשות לזכויות ניצולי השואה “שולחן עגול” משימתי בנושא המערך התומך בניצולים, בהשתתפות נציגים ממשרדי הממשלה ומארגונים העוסקים בעניין. מממצאים שהוצגו התברר, שכ-50 אחוזים מניצולי השואה מדווחים על תחושת בדידות. כמענה לצורך זה, הוחלט לייסד מיזם התנדבות לאומי למען הפגת בדידותם של הניצולים. הרשות פנתה לארגון “ג’וינט ישראל-אשל”, בבקשה שינהל את המיזם. במכרז שפרסמה “אשל” להפעלת התוכנית, זכתה “מטב”. במסגרת התוכנית, מגיעים מתנדבים לבתים של ניצולי שואה לשעתיים שבועיות, ונותנים מענה חברתי לכ-10,000 הקשישים הניצולים הבודדים.

בימים אלה, זקוקים ב”עכשיו זה הזמן” בבאר שבע למתנדבים בפרויקט.

כתבות נוספות בחדשות

0

כתב אישום: תקף מינית את ילדיו

ביצע עבירות מין בבנותיו מגיל 9-15

חדשות29 בינואר 2020    דקה אחת
0

פשיטה של “המשטרה הירוקה” על מפעל בנאות...

המפקחים של המשרד להגנת הסביבה ביצעו חיפושים במפעל, חקרו גורמים בו ותפסו מסמכים ומדיה דיגיטלית

חדשות29 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה