חדשות

בפסח הזה, הישראלים זרקו יותר אשפה

חדשות1 במאי 2019    דקה אחת
0

בפארק המיחזור והחינוך הסביבתי "דודאים" סיכמו גידול של עשרות אחוזים בפסולת הביתית והיבשה, לעומת חג הפסח אשתקד

בפסח הזה, הישראלים זרקו יותר אשפה
לא חבל? פסולת ב"דודאים" | צילום: חזי נקש, פארק "דודאים"

נתונים, שהגיעו מבדיקות בפארק המיחזור והחינוך הסביבתי “דודאים”, הקולט אשפה מכל אזור הדרום, מלמדים שהשנה קיים גידול של 15 אחוזים בפסולת הביתית ו-30 אחוזים באשפה היבשה, לעומת חג הפסח הקודם.

ל”שבע” נמסר, שנתון זה מצטרף לעלייה מגמתית, שהציגה גם בשנה שעברה, עלייה של 20 אחוזים בפסולת הרטובה ו-30 אחוזים באשפה היבשה ב-2018 מול השנה שלפניה, 2017. סדרת תמונות מעניינת, שצילם חזי נקש מפארק “דודאים”, ממחישה את מה שהישראלים זרקו בפסח האחרון.

ניר בר דוד, מנכ”ל “דודאים”: “לקראת חג הפסח, התכוננו לעלייה בכמות הפסולת, ואכן בימים האחרונים, זיהינו גידול משמעותי בכניסת אשפה לאתר; הישראלים מחדשים ומשפצים את ביתם עם בוא האביב, וניתן היה לראות רהיטים מכל הסוגים שנזרקים. פעמים רבות, אפשר היה למצוא רהיטים ראויים, שניתן היה לתרום או להעביר. אני מאמין שאם כל אחד מאיתנו היה עוצר רגע וחושב, לפני שהוא זורק משהו לזבל, היינו במצב אחר לחלוטין. אומנם המודעות לאיכות הסביבה ולמיחזור גדלה, אך אנחנו עדיין לא במקום שאנו צריכים להיות בו. נעשית השקעה גדולה בפארק, כדי להביאו להיות מוביל בעולם מבחינת טכנולוגיות מיחזור ומיון, טיפול בפסולת והגנת הסביבה. המטרה היא ליצור שינוי ביחס ובדרך הטיפול באשפה במדינת ישראל, בצורה כזו שתצמצם למינימום את הצורך בהטמנה. אני מקווה שבחג הפסח הבא, נוכל להעביר, לתרום ולמחזר יותר, ולזרוק פחות”.

כתבות נוספות בחדשות

0

קורבן 11 שחלה בקורונה מבית האבות משען

קשיש בן 84 נפטר לאחר שהועבר מבית האבות למרכז הגריאטרי ביפו

חדשות9 באפריל 2020    דקה אחת
0

“דאגת שהמשפחה תתאחד בערב החג למרות שאסור”

נכדתו של שמעון ריינזילבר ז"ל, שנפטר הבוקר מנגיף הקורונה, נפרדת ממנו

חדשות8 באפריל 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה