חדשות

יותר טוב מלנחות על הירח…

חדשות29 באפריל 2019    דקה אחת
0

כפיר דמרי, ממייסדי מיזם החלל "בראשית" ובוגר אב"ג, נבחר להדליק משואה ביום העצמאות

יותר טוב מלנחות על הירח…
"עידוד ליוזמה אישית". דמרי (מימין) עם חבריו למחלקה בערב בוגריה | צילום: יח"צ

שמחה גדולה: כפיר דמרי, אחד ממייסדי מיזם “בראשית” להנחתת חללית על הירח (שכידוע, לא ממש הצליח… – י.ס.ד) ובוגר תואר ראשון ושני במחלקה להנדסת מערכות תקשורת באוניברסיטת בן גוריון, נבחר להדליק משואה בערב יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל, יחד עם הפילנתרופ ונשיא עמותת SpaceIL מוריס קאהן.

ל”שבע” נמסר, שכך הודיעה שרת התרבות מירי רגב. בנימוקי הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות צוין, ש-SpaceIL היא עמותה, הפועלת זה כ-8 שנים, במטרה לקדם את החינוך המדעי טכנולוגי בישראל, ולעודד את החדשנות הישראלית. הטקס השנה, יעמוד בסימן “רק בגלל הרוח: מצדיעים לרוח הישראלית”.

דמרי, שהחל את המסע שלו ושל צוות מייסדי SpaceIL לירח עוד בהיותו סטודנט באוניברסיטה, סיפר אלו תובנות מהלימודים לקח איתו לדרכו מעוררת ההשראה: “קיבלתי במחלקה להנדסת מערכות תקשורת הרבה כלים, עושר בנושאי הלימוד המספק תמונה רחבה ועידוד ליוזמה אישית. בנוסף, קיבלתי את ההבנה שהטכנולוגיות של היום הן לא הטכנולוגיות של המחר, ולכן צריך להתמקד בעקרונות, כי המציאות עוד תשתנה”. בפיו של מייסד המיזם יש גם טיפ עבור הסטודנטים, שרוצים ללכת בדרך הזו: “לא לפחד להיכשל; צריך להבין שגם אצלנו כשדברים לא הצליחו, המשכנו קדימה. זה חלק מהמציאות”.

ראש המחלקה, פרופ’ חן אבין, בירך את דמרי: “יחד עם כל מדינת ישראל, עקבנו בהשתאות ובתקווה אחר המסע של ‘בראשית’, תוך כדי תזכורת מתמדת כל העת, שהדרך חשובה לא פחות מהמטרה. הדרך של SpaceIL, בהובלה של כפיר ושותפיו, העלתה על נס עשייה חינוכית וטכנולוגית, דבר המהווה השראה לכולנו. כולנו תקווה, שהמסע המוצלח ימשיך בקרוב על גבי ‘בראשית 2′”.

שותף לדמרי. קאהן בטקס הענקת תואר ד”ר לשם כבוד באב”ג | צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן גוריון

כתבות נוספות בחדשות

0

בעומר החליטו להילחם בעסקים ומוסדות שלא עומדים...

סניף הדואר ביישוב ייסגר לשבעה ימים

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת
0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות

כתיבת תגובה