חדשות

הסכם קיבוצי ב”חברה לשירותי איכות הסביבה”

חדשות15 באפריל 2019    4 דקות
0

כ-100 מעובדי החברה בנאות חובב ייהנו במשך 6 שנים משיפור בשכר ובתנאי עבודתם

הסכם קיבוצי ב”חברה לשירותי איכות הסביבה”
אחרי שנה של מו"מ. חתימת ההסכם | צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ההסתדרות ו”החברה לשירותי איכות הסביבה” חתמו, היום (שני), על הסכם קיבוצי, שתוקפו ל-6 שנים, והוא חל על כ-100 עובדי החברה מנאות חובב. ל”שבע” נמסר, שההסכם כולל, בין היתר, תוספת שכר ושיפור בתנאי הרווחה ובמנגנוני הקידום של העובדים, זאת כהסכם קיבוצי שני, הנחתם בחברה.

“החברה לשירותי איכות הסביבה בע”מ” (ESC) היא חברה ממשלתית, המטפלת בפסולת מסוכנת, ומספקת לתעשייה ולמכוני מחקר פיתרונות בתחום איכות הסביבה. לחברה יש, כאמור, מפעל בפארק האקו תעשייתי שבנאות חובב.

בגיבוש ההסכם היו שותפים מטעם ההסתדרות מנכ”ל האגף לכלכלה שי בירן, מנהלת מחלקת הסכמים קיבוציים מאיה וסרמן, עו”ד גלי שטיינברג מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, מזכיר האיגוד המקצועי עוזי שדה ממרחב הנגב, יו”ר ועד העובדים ליאור בואהרון וחברי הוועד איציק מזור וארז כהן. מטעם “החברה לשירותי איכות הסביבה” שותפו בגיבוש יו”ר הדירקטוריון עו”ד משה שמעוני, המנכ”ל גלעד גולוב, סגן מנהל רשות החברות יאיר אידר ונציג הממונה על השכר שמואל אפל.

לפי ההסכם, יקבלו עובדי החברה תוספת שכר שקלית של כ-500 שקלים לעובד בנוסף לקידום השנתי שנקבע בהסכם הראשון, תוספת שנתית של 400 שקלים לחברי צוות החירום, יצירת מנגנון מענקים לעידוד מצוינות בקרב בעובדים בסכום כולל של 200 אלף שקלים, שינויים במתחי הדרגות שישפרו את אופק התקדמות השכר והכפלת מענק אי היעדרות הקיים באופן שיאפשר צמצום מספר ימי ההיעדרות השנתי והגברת היעילות.

עוד הוסכם על הגדלת תקציב הגיבוש המחלקתי, ביטול השתתפות העובדים בתשלום עבור ארוחות במפעל בנאות חובב, תשלום סבסוד ארוחות לעובדים במטה בתל אביב שעד כה לא היו זכאים לסבסוד, הרחבת האפשרות למימוש ימי בחירה גם באירועים משפחתיים, תוספת של אחזקת רכב לעובדים זכאים ושדרוג תנאי הנופש השנתי.

יו”ר ההסתדרות, ארנון בר דוד: “אני מודה לכל השותפים, שנטלו חלק במו”מ לגיבוש הסכם חשוב זה. ההסכם מביא בשורה משמעותית לעובדי החברה, העוסקים בעבודה פיזית קשה, תמורת שכר הנמוך ממקביליהם בחברות ממשלתיות אחרות. יישר כוח למרחב הנגב בהסתדרות ולוועד העובדים על הנחישות והאחריות, שהפגינו לאורך הדרך. ותודה גם להנהלה על כך שהייתה שותפה לחיזוק המשאב החשוב ביותר בחברה: ההון האנושי. בהזדמנות זו, אאחל לכולם חג חירות שמח”.

מנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט: “ההסכם שהושג בין כלל הגורמים, יאפשר להוביל את ‘החברה לשירותי איכות הסביבה’, לגידול והתעצמות וכן למימוש החלטת הממשלה לביצוע הנפקת מניות מיעוט בחברה, זאת תוך שמירה על האיזון הנדרש בין צרכי ההנהלה ואיכות ההון האנושי של העובדים, ובכך יש בשורה אמיתית”.

עו”ד שמעוני: “אני מברך על ההסכם, שנחתם לתקופה של 6 שנים. ההסכם מאזן בין מתן שכר ראוי לעובדים, המהווים את ההון האנושי החשוב ביותר של החברה, ובין האפשרות להמשיך להיות החברה הממשלתית המובילה בתחום איכות הסביבה”.

שדה: “בשעה טובה ובמיוחד טרם החג, אברך את עובדי החברה וההנהלה בברכת ‘שהחיינו’, ואאחל הצלחה אדירה לכולם. המו”מ נמשך שנה תמימה, ועבר משברים, לרבות שביתות ופניות לבית הדין. כעת, עם ההבנות הסופיות ולאחר שיפור אדיר בתנאי העסקתם של העובדים, נברך על המוגמר. חשוב להודות לשי בירן מנכ”ל אגף הכלכלה, ולמאיה וסרמן מנהלת מחלקת הסכמים קיבוציים, שפעלו ללא הרף, וכן ליועצת המשפטית המדהימה גלי שטיינברג, על בניית ההסכם. להנהלת החברה ובראשה יו”ר הדירקטוריון משה שמעוני, שבעזרתו המדהימה הוביל להסכם זה, מנכ”ל החברה גלעד גולוב ומנהלת משאבי אנוש וכמובן לוועד העובדים המדהים, שפעל ימים ולילות כדי להגיע לרגע זה. זהו הישג מבורך של ההסתדרות ושל ההסתדרות במרחב הנגב”.

בואהרון: “בשעה טובה ומוצלחת, אני שמח ונרגש לברך את כל העוסקים במלאכת בניית ההסכם החדש. בראש ובראשונה, לכל עובדי החברה, על הגיבוי והאיתנות מאחורי ועד העובדים; השקט שנתנו לנו, הוביל להסכם מצוין, שמשדרג משמעותית את השכר ותנאי הרווחה בחברה, ומתקן סעיפים ארגוניים, שהם לא פחות חשובים מהסעיפים הכלכליים. ללא התמיכה של ההסתדרות, ספק אם היינו מצליחים להשיג את המטרות, שהצבנו לעצמנו. ליו”ר הדירקטוריון עו”ד שמעוני, שללא התערבותו ונחישותו, היינו עדיין רחוקים מחתימת ההסכם. למזכיר האיגוד המקצועי, חברי עוזי שדה, שעשה לילות כימים יחד עם כל עובדי החברה. למנכ”ל אגף הכלכלה שי בירן, למאיה וסרמן ולעו”ד גלי שטיינברג על כל העזרה בחישובים ובבניית ההסכם. אני רוצה לברך את כולם בחג שמח, ולהודות בשם כל עובדי החברה על העזרה והתמיכה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

13 עצורים בעקבות אירוע הירי לעבר שוטרים...

13 חשודים במעורבות לירי ו22 חשודים בעבירות תקיפה והפרעה לשוטרים נעצרו בעקבות אירוע הירי ברהט

חדשות9 באפריל 2020    דקה אחת
0

קורבן 11 שחלה בקורונה מבית האבות משען

קשיש בן 84 נפטר לאחר שהועבר מבית האבות למרכז הגריאטרי ביפו

חדשות9 באפריל 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה