חדשות

האפריקאים מגיעים ללמוד מ”דודאים”

חדשות4 באפריל 2019    דקה אחת
0

משלחת מאפריקה, המשלבת גורמים מארגונים ממשלתיים ועסקיים, התייצבה לסיור למידה בפארק המיחזור והחינוך הסביבתי

האפריקאים מגיעים ללמוד מ”דודאים”
דמיון אקלימי. חברי הקבוצה ב"דודאים" | צילום: פארק "דודאים"

הפארק למיחזור וחינוך סביבתי “דודאים” אירח, באחרונה, קבוצת מבקרים ממספר מדינות באפריקה, זאת במסגרת קורס בינלאומי בנושא איכות הסביבה, המתקיים במכללת האקדמית גליל מערבי.

ל”שבע” נמסר, שחברי הקבוצה למדו על המתרחש באזור בסוגיות עולם הפסולת, הטמנה ומיחזור באתר, ויצאה עם לא מעט תובנות לגבי עולם המיחזור בישראל. הקבוצה נחתה בישראל, במטרה להשתלם בענייני קיימות שונים: טיפול בשפכים, טיהור מים, טיפול בפסולת ועוד. בביקורם בפארק “דודאים” הדגש היה למידה על טיפול בפסולת ואלטרנטיבות להטמנה.

במדינות מהן הגיעו המבקרים, בעיקר מטמינים, והפסולת מזהמת את הקרקע ואת הים, כאשר הדמיון בין האקלים הישראלי לאקלים באפריקה וגם הדמיון בסוגיית מצוקת המים, הביאו אותם להגיע לישראל, וללמוד את השיטות הקיימות והמתפתחות בנושא. בין חברי המשלחת היו מנהלי איכות סביבה, מומחים בתחום הגנת הסביבה וכן מומחים לקיימות, מהמדינות גיאנה, קניה, ליבריה, אוגנדה וזמביה.

ניר בר דוד, מנכ”ל “דודאים”: “ישנה חשיבות רבה בקשרי הממשל הבינלאומיים בפארק ‘דודאים’, כחלק ממשימת ההסברה של ישראל בעולם. תחומי הגנת הסביבה והמיחזור הם מהנושאים המדוברים ביותר כיום ברחבי הגלובוס, והפיתרונות שמציג ‘דודאים’ בעניין הם מהמתקדמים ביותר. יש חשיבות לייצוג ישראל בנושא זה, כמי שמובילה בעניין, ולוקחת חלק במאמץ העולמי למלחמה בהתחממות הגלובלית ובשמירה על הסביבה”.

כתבות נוספות בחדשות

0

30 לפטירתו של יחזקאל ויזל ז”ל

סגן ראש עיריית באר שבע ומועצת מיתר לשעבר נפטר בט"ו בתמוז, ה-7.7. בתו אורנה, מספרת על אביה ש"השאיר אחריו מורשת וציווי למשפחתו, שתמיד צריך להמשיך הלאה; לא לעצור, לא להתמסכן, לגבור על הקשיים שבדרך ולהתקדם"

חדשות5 באוגוסט 2020    2 דקות
0

לכבוד יום האהבה: הזוגות של דיירי בית...

הזוגות הוזמנו למסעדת VIVINO לארוחה רומנטית

חדשות4 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה