חדשות

ללמוד היסטוריה דרך אפליקציית וידיאו

חדשות10 בפברואר 2019    דקה אחת
0

תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בבאר שבע החליפו את ספרי ומחברות ההיסטוריה באפליקציה, תסריטים ומצלמות

ללמוד היסטוריה דרך אפליקציית וידיאו
עושים היסטוריה. הסדנה המיוחדת | צילום: אליאב מייסון

לימודי ההיסטוריה הם עניין די מייגע לרבים, ובמוסד חינוכי בבאר שבע מצאו דרך להנגיש אותו ללומדים. ל"שבע" נמסר, שבהדרכת המורה להיסטוריה אודליה זינגר השתתפו, באחרונה, תלמידות אולפנת אמי"ת אוריה (ע"ש דייקמן) בסדנת היסטוריה וקולנוע באמצעות אפליקציית Createam, אותה יזם אליאב מייסון, אפליקציית וידיאו שיתופית חינוכית, שמטרתה להחליף את שיטות הלמידה וההערכה המסורתיות בלמידה קבוצתית, המבוססת על פרויקט וידיאו.

לאחר מפגשי הכנה והיכרות עם האפליקציה, בחרו התלמידות מתוך החומר הנלמד, מלחמת העולם הראשונה, נושא אחד, חקרו אודותיו, ובאמצעות האפליקציה כתבו תסריטים, וצילמו וערכו קליפים היסטוריים. במהלך אירוע הקרנה חגיגי, הפכה הכיתה לאולם קולנוע, והצופות נהנו ביחד מתוצרים קולנועיים היסטוריים שיצרו.

מייסון, שיצר גם את הסדנה המיוחדת, הסביר את שלביה השונים: "הסדרה מתמקדת בעבודת צוות יצירתית; היא מורכבת מ-3 מפגשים: מפגש מבוא לעבודות וידיאו חינוכיות וכתיבת תסריטים, מפגש צילום והפקה ולבסוף מפגש הקרנה בו כל צוות מציג את היצירה שלו לפני הצופים. הערכת הפרויקטים מתבססת גם היא על עקרונות Createam, ומבוססת לא רק על ידע, אלא גם על עבודת צוות ויצירתיות".

ראש האולפנה, נעה הכהן, סיכמה: "באמצעות למידה לא שגרתית, בסיוע האפליקציה הייחודית ובהובלת המורה להיסטוריה, הפכו התלמידות נושא לימודי לא פשוט לחגיגה של יצירתיות, חשיבה ועבודת צוות".

כתבות נוספות בחדשות

0

בטיחות במקום הראשון בארגון קבלני הנגב

הסתיים הקורס הראשון להכשרת עוזרי בטיחות למנהלי עבודה של ארגון הקבלנים, בשיתוף מכללת "שבירו"

חדשות18 ביוני 2019    דקה אחת
0

לא לחנוק את בית אשל

הוקם צוות היגוי מצומצם לתכנון מחדש של הבנייה סביב אתר בית אשל ההיסטורי, שכרגע אמור להיות מובלעת קטנה בשכונה עתידית

חדשות18 ביוני 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה