חדשות

מוזיקה לחירשים

חדשות5 בפברואר 2019    דקה אחת
0

תלמידים כבדי שמיעה וחירשים התארחו בקונצרט של הסינפונייטה הישראלית באר שבע

מוזיקה לחירשים
שומעים ונהנים. תלמידי המקיף במפגש | צילום: באדיבות צוות מקיף ו' באר שבע

תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע אירחה, באחרונה, תלמידים כבדי שמיעה וחרשים ממקיף ו' בעיר, לקונצרט לכל המשפחה ופגישה עם המנצח ואמן כלי ההקשה, חן צימבליסטה וצוות הנגנים. ל"שבע" נמסר, שהאירוע הוכיח שמוזיקה המבוצעת בידי תזמורת חיה על במה, אינה תענוג השמור רק לבעלי שמיעה תקינה, אלא גם כבדי שמיעה וחרשים נהנים ומרגישים את המוזיקה במלוא עוצמתה.

החיבור בין המקיף לסינפונייטה נולד מתוך חלום של תלמיד כבד שמיעה, שרצה להגיע לאולם הקונצרטים. כשהתלמידים האחרים בכיתה, כבדי שמיעה וחירשים, נחשפו לחלום שלו, הם ביקשו להצטרף. בהמשך, פנתה מנהלת המוסד מתי מינדלין, להנהלת התזמורת, שכמובן נעתרה בשמחה לבקשה, והזמינה את כל התלמידים בכיתה לקונצרט, במסגרת הסדרה לכל המשפחה.

במהלך הקונצרט, עמדה על הבמה מתורגמנית סימולטנית לשפת הסימנים, שתרגמה את דברי ההנחיה של המנצח המשולבים בין קטעי המוזיקה. בנוסף, נעזרו התלמידים באוזניות שמע מיוחדות, שסיפק להם המשכן לאמנויות הבמה. בסיום האירוע, הם נועדו בליווי המורות שרי בנימין ואנג'לה פרנקל, עם המנצח, וקיבלו הדגמה על מגוון כלי הנגינה, בדגש על כלי הקשה מיוחדים, שהביא עימו צימבליסטה במיוחד עבורם.

מינדלין בירכה על תרומת הכרטיסים לתלמידיה, וייחלה ששיתופי פעולה מסוג זה ירבו בעתיד. מנכ"לית התזמורת, קלאודיה צובל, הודיעה למנהלת, שהיא תשמח לארח את התלמידים גם בקונצרטים הבאים בהמשך העונה, ולקדם שיתופי פעולה נוספים בעתיד.

כתבות נוספות בחדשות

0

חמישה הרוגים מאופקים בשתי תאונות דרכים

בשתי תאונות קטלניות אמש והבוקר, נהרגו חמישה מבני העיר אופקים, שני נהגי אוטובוס בתאונה בכביש 4 ואם ושתי בנותיה בתאונה הקטלנית אמש בירושלים

חדשות12 באוגוסט 2022    2 דקות
0

מועמד מחוז הנגב ב"ליכוד" מאופקים

שלום דנינו, אחיו של ראש עיריית אופקים יצחק (איציק) דנינו, גבר על ליאור קצב (אחיו של הנשיא לשעבר משה קצב) וסגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר

חדשות11 באוגוסט 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה