חדשות

מוזיקה לחירשים

חדשות5 בפברואר 2019    דקה אחת
0

תלמידים כבדי שמיעה וחירשים התארחו בקונצרט של הסינפונייטה הישראלית באר שבע

מוזיקה לחירשים
שומעים ונהנים. תלמידי המקיף במפגש | צילום: באדיבות צוות מקיף ו' באר שבע

תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר שבע אירחה, באחרונה, תלמידים כבדי שמיעה וחרשים ממקיף ו’ בעיר, לקונצרט לכל המשפחה ופגישה עם המנצח ואמן כלי ההקשה, חן צימבליסטה וצוות הנגנים. ל”שבע” נמסר, שהאירוע הוכיח שמוזיקה המבוצעת בידי תזמורת חיה על במה, אינה תענוג השמור רק לבעלי שמיעה תקינה, אלא גם כבדי שמיעה וחרשים נהנים ומרגישים את המוזיקה במלוא עוצמתה.

החיבור בין המקיף לסינפונייטה נולד מתוך חלום של תלמיד כבד שמיעה, שרצה להגיע לאולם הקונצרטים. כשהתלמידים האחרים בכיתה, כבדי שמיעה וחירשים, נחשפו לחלום שלו, הם ביקשו להצטרף. בהמשך, פנתה מנהלת המוסד מתי מינדלין, להנהלת התזמורת, שכמובן נעתרה בשמחה לבקשה, והזמינה את כל התלמידים בכיתה לקונצרט, במסגרת הסדרה לכל המשפחה.

במהלך הקונצרט, עמדה על הבמה מתורגמנית סימולטנית לשפת הסימנים, שתרגמה את דברי ההנחיה של המנצח המשולבים בין קטעי המוזיקה. בנוסף, נעזרו התלמידים באוזניות שמע מיוחדות, שסיפק להם המשכן לאמנויות הבמה. בסיום האירוע, הם נועדו בליווי המורות שרי בנימין ואנג’לה פרנקל, עם המנצח, וקיבלו הדגמה על מגוון כלי הנגינה, בדגש על כלי הקשה מיוחדים, שהביא עימו צימבליסטה במיוחד עבורם.

מינדלין בירכה על תרומת הכרטיסים לתלמידיה, וייחלה ששיתופי פעולה מסוג זה ירבו בעתיד. מנכ”לית התזמורת, קלאודיה צובל, הודיעה למנהלת, שהיא תשמח לארח את התלמידים גם בקונצרטים הבאים בהמשך העונה, ולקדם שיתופי פעולה נוספים בעתיד.

כתבות נוספות בחדשות

0

בשורה אמיתית לנגב

המאבק הצליח וקברניטי הנגב יכולים להיות מרוצים אחרי ההחלטה לפתיחת מעטפות המכרז בפרויקט קריית המודיעין. יו"ר ועד הפעולה "ישראל למען הנגב" ד"ר אתי לוצאטו מוחה על האמירה שיוחסה לרמטכ"ל אביב כוכבי לגבי הפיכת "לקסוס" המודיעין ל"סוסיתא" עם העברתו דרומה, ומדגישה: "המציאות טופחת על הפנים באמירה הזאת. הכוכבים מתחילים להסתדר"

חדשות9 ביולי 2020    11 דקות
0

חשש בבית החולים סורוקה מהעלייה במספר הנדבקים...

19 מאושפזים במחלקה לקורונה בבית החולים סורוקה

חדשות9 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה