חדשות

תיכון ללא ניידים באופקים

חדשות13 בינואר 2019    דקה אחת
0

בתיכון "מרום" בעיר החליטו, שכל התלמידים יפקידו את הסלולאריים שלהם ב"כספת טלפונים", מיד כשהם מגיעים למוסד

תיכון ללא ניידים באופקים
האם תיכונים אחרים ילמדו מהם? הפרויקט בתיכון "מרום" | צילום: דוברות עיריית אופקים

הבשורה יוצאת מהדרום: בתקופה, בה הטלפון הנייד משתלט על כל תחומי חיינו, החליטו בתיכון "מרום" שבאופקים לעשות מעשה, זאת כחלק מהרוח החדשה, הנושבת במוסדות קריית החינוך המתחדשת "שבילי אית"ם"; ל"שבע" נמסר, ש"מרום" החל באחרונה בפרויקט מהפכני וייחודי: תיכון ללא טלפונים ניידים.

בתום תהליך חינוכי והסברתי של כמה שבועות, שבוצע בשיתוף מועצת התלמידים של "מרום" וועד ההורים, הוחלט שכל התלמידים, מיד בהגיעם בבוקר, יפקידו את הטלפונים הניידים שלהם ב"כספת טלפונים", הנמצאת במזכירות התיכון, ובסוף יום הלימודים הם יקבלו את המכשירים בחזרה.

מנהל מוסדות "שבילי אית"ם", ישראל סבן: "במציאות העכשווית, המאופיינת בהתמכרות למסכים, בעיקר של בני הנוער לטלפונים הניידים, 'ניתוק מרצון' של התלמידים מהטלפונים הניידים שלהם במהלך שעות הלימודים, גרם להם להרים שוב את הראש, לחזור ולשוחח שיח אמיתי, ולא וירטואלי, עם חבריהם, לצאת בהפסקות, לשחק ולטייל, ובייחוד הביא את התלמידים להיות יותר פנויים ללמידה, שזו בעצם המטרה העיקרית של פרויקט זה".

כתבות נוספות בחדשות

0

אות הנשיא לקידום שותפות בין מגזרים לבתי...

שאלה של עיתוי: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, העניק ביום שני השבוע (יום נפילת הטיל בשרון, שגרם לסבב לחימה נוסף...

חדשות26 במרץ 2019    2 דקות
0

מעקב "שבע": המחלף שלא נגמר

שנים רבות, עוסק "שבע" בפרויקט המחלף הנחוץ ביותר בכניסה ליישוב הווילות היוקרתי להבים. בתחילה, סירבו במשרד התחבורה לבצעו, בטענה שאין...

חדשות26 במרץ 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה