חדשות

אילן אלמקייס מתחיל מחדש בירוחם

חדשות14 במאי 2018    2 דקות
0

המועמד, שכשל פעמיים בבחירות לראשות המועצה, ייאלץ לגייס מאות חתימות ועשרות אלפי שקלים לצורך התמודדותו השלישית

אילן אלמקייס מתחיל מחדש בירוחם
אילן אלמקייס. "בהיחבא ובהסתר" | צילום: דף ה"פייסבוק" של אילן אלמקייס

חבר מועצת ירוחם אילן אלמקייס מ"הליכוד" הודיע, בשבוע שעבר, על ריצתו השלישית לראשות המועצה. אלא שבניגוד להתמודדותו הקודמת לתפקיד, הפעם אלמקייס יתמודד שוב ברשימה עצמאית (כפי שעשה בהתמודדותו הראשונה), דבר שייאלץ אותו לגייס מחדש מאות חתימות תמיכה במועמדותו לראשות מועצת ירוחם וברשימתו למועצה המקומית וכמובן עשרות אלפי שקלים לצורך רישומו לבחירות. הסיבה: הודעת "הליכוד" באחרונה על הבחירה בנילי אהרון כמועמדת המפלגה לראשות מועצת ירוחם, שלא תאפשר לחבר המועצה לרוץ מטעם "הליכוד".

היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד אבי הלוי, אמר בעניין ל"שבע": "הגברת נילי אהרון היא מועמדת 'הליכוד' בבחירות לרשויות המקומיות בירוחם, ו'הליכוד' רואה במועמדות שלה מועמדות ראויה, שבהחלט יכולה להביא לניצחון, ולחזק את כוחו של 'הליכוד' בירוחם. כמובן שמי שאינו מועמד 'הליכוד', 'הליכוד' מצפה שכל חברי 'הליכוד' ותומכי 'הליכוד' בירוחם יתלכדו סביב מועמדותה של נילי ורשימת 'הליכוד'".

ומי שלא יעשה זאת, מה תעשו לו?

"אם חבר 'ליכוד' מעוניין לרוץ ברשימה עצמאית, שאינה רשימה של 'הליכוד', הוא צריך לפי חוקת 'הליכוד', לקבל אישור מ'הליכוד'. מקרה, שבו חבר 'ליכוד' רץ ברשימה עצמאית מבלי לקבל אישור, מהווה לכאורה עילה להפסקת החברות שלו ב'ליכוד'".

בתגובה, אמר אלמקייס ל"שבע": "אני לא מתכוון לבקש אישור, מהטעם שקבעו את המועמדת נילי, ללא בחירות והודעה; אם זה היה בהיחבא ובהסתר, זה לא מקובל עליי. אני לא רואה את טובתי האישית, אלא את טובת הציבור ותושבי ירוחם. לכן הייתי מוכן להוביל מהלך, שמוטי אביסרור, שהיה ראש רשות מוצלח מאוד, יתמודד כמועמד מוסכם; פניתי אליו, בבקשה שיתמודד, ואהיה מספר 2 שלו, למען האחדות והבשורה הטובה לתושבים. אולם, לצערי הרב, 'הליכוד' עשה מעשה שלא ייעשה, ואני מאחל להם הצלחה. ברגע ש'הליכוד' נתן את המושכות לנילי, אביסרור נתן לי תשובה שלילית".

והוא הוסיף: "אני חייב להדגיש, שהנאמנות שלי ל'ליכוד' נשארת. הנאמנות שלי לראש ממשלת ישראל היא אבסולוטית, ואתמוך ב'ליכוד' בכל דרך אפשרית; בבחירות הבאות לכנסת, אהיה החייל הכי טוב, כדי שביבי נתניהו ו'הליכוד' יהיו חזקים, וביבי ימשיך להיות ראש ממשלת ישראל; הוא מוביל מהלכים היסטוריים למדינת ישראל. ולכן, לא מוטלת לרגע בספק הנאמנות שלי ל'ליכוד'. יחד עם זאת, אם 'הליכוד' מוביל מהלך חד צדדי, וממנה את נילי, ומפנה אותי מהבמה, אני לא מקבל זאת. אחרי שאהיה ראש מועצה בירוחם, אני מאמין ש'הליכוד' יבין את זה. אם יעשו סקר רוחבי על כלל תושבי ירוחם, ויתברר בו שמועמדת 'הליכוד' היא הכי ראויה, לא תהיה לי בעיה, אבל זה לא קרה".

ואלמקייס סיכם: "אני לא מתכוון להתעמת ולבזבז אנרגיה על מועמד כזה או אחר, וכמו שאמרתי, מאחל לכולם הצלחה. אני מכבד את החלטת 'הליכוד', ולא יוצא נגדו, אבל אני גם מצפה ש'הליכוד' יכבד אותי; צריכה להיות גם פוליטיקה נקייה וראויה, ולא תככים ו'שמור לי ואשמור לך'".

כתבות נוספות בחדשות

0

אות הנשיא לקידום שותפות בין מגזרים לבתי...

שאלה של עיתוי: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, העניק ביום שני השבוע (יום נפילת הטיל בשרון, שגרם לסבב לחימה נוסף...

חדשות26 במרץ 2019    2 דקות
0

מעקב "שבע": המחלף שלא נגמר

שנים רבות, עוסק "שבע" בפרויקט המחלף הנחוץ ביותר בכניסה ליישוב הווילות היוקרתי להבים. בתחילה, סירבו במשרד התחבורה לבצעו, בטענה שאין...

חדשות26 במרץ 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה